Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Coraz więcej zawodników ma za sobą premierowy wyjazd na tor w 2024 roku. Pierwszą drużyną w Polsce, która wyjechała na domowy obiekt była Texom Stal Rzeszów. Niebawem na torze mają się pojawić wszyscy zawodnicy KS Apatora Toruń. Do pierwszego wyjazdu bardzo ciągnie lidera Aniołów, Emila Sajfutdinowa.

 

W ubiegłorocznych zmaganiach Sajfutdinow był zdecydowanym liderem toruńskiej drużyny. Żużlowiec z Saławatu wrócił po rocznym zawieszeniu i był jedynym, który dorównywał poziomem Bartoszowi Zmarzlikowi w PGE Ekstralidze. Sezon zakończył z bardzo dobrą średnią 2,443 punktu na bieg.

Nic dziwnego, że po tak dobrych poprzednich rozgrywkach u lidera Apatora jest duży głód jazdy. Niedawno torunianie wrócili z intensywnego zgrupowania motocrossowego w Hiszpanii, a już niebawem wyjadą na tor. Sajfutdinow ma przejechać pierwsze kółka w poniedziałek.

– Pierwszy trening drużynowy mamy zaplanowany na 8 marca. Będziemy jeździć jednak już w poniedziałek, 4 marca. Emil chciał wyjechać szybciej, wiec tak zrobimy. Cała ekipa będzie jeździć w piątek – mówi nam Piotr Baron, menedżer toruńskich Aniołów.

Żużel. Włókniarz powinien pozbyć się Madsena? Tak radzi były trener – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Ważna zmiana u mistrzów Polski! Orlen będzie widniał w nazwie! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Torunianom, podobnie jak innym ekstraligowcom, na przygotowania pozostał nieco ponad miesiąc. Na początek tegorocznych zmagań o Drużynowe Mistrzostwo Polski zespół z Grodu Kopernika zmierzy się na wyjeździe z ebut.pl Stalą Gorzów. Mecz zaplanowany jest na 14 kwietnia.