Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Do sezonu 2024 ekipa mistrzów Polski przystąpi z nową nazwą. Orlen Oil Motor Lublin – tak będziemy mówić o ekipie Koziołków w tegorocznych rozgrywkach. W czwartkowe popołudnie lubelska ekipa oficjalnie to potwierdziła.

 

Grupa Orlen weszła do nazwy lubelskiego zespołu w poprzednim roku. Zespół jeździł w rozgrywkach PGE Ekstraligi jako Platinum Motor Lublin. Jak informują lublinianie, zmiana nazwy wynika z długoterminowej strategii marketingowo-produktowej sponsora tytularnego Orlen Oil i jest częścią większej transformacji marki, obejmującej także nowe etykiety i spójną prezentację produktów.

– Nowy sezon przynosi zmianę w nazwie sponsora tytularnego. To ewolucja naszej współpracy z Orlen Oil, a także otwarcie nowych możliwości rozwoju i promocji. Nadchodzący sezon zapowiada się emocjonująco, a nasza drużyna nie może się doczekać powrotu na tor – powiedział Jakub Kępa, Prezes Speedway Lublin, w oficjalnym komunikacie.

– Zmienia się nazwa, ale nasze priorytety pozostają te same. Najważniejsze są oczywiście wyniki osiągane na torze. Chcemy integrować sportowe środowisko Lubelszczyzny, budować rozpoznawalną markę i nieustannie podnosić poziom organizacyjny, a w szerszej perspektywie – nadal wyznaczać trendy marketingowe i przyczyniać się do popularyzacji naszej ukochanej dyscypliny, by podnosić jej rozpoznawalność – dodaje szef lubelskiego klubu.

Żużel. To już jego 20 rok w klubie. „Od zawsze chciałem być blisko Falubazu” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Pięć lat temu nie było ich na mapie. Teraz budują potęgę – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

W sezonie 2024 lubelska ekipa będzie głównym faworytem do zgarnięcia złotych medali DMP. W składzie drużyny są Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera, Fredrik Lindgren, Jack Holder, Mateusz Cierniak, Wiktor Przyjemski oraz Bartosz Bańbor.