Sławomir Kryjom, Fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sławomir Kryjom znów będzie pracował w Fogo Unii Leszno. Dziś potwierdził to Łukasz Borowiak, prezydent Leszna, który podziękował cenionemu menedżerowi za pracę w roli dyrektora MOSiR-u. W ekipie Byków zapełniła się zatem luka po odejściu Ireneusza Igielskiego.

 

Igielski był w leszczyńskim klubie ważną postacią. Od niedawna piastuje jednak stanowisko przewodniczącego Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Władze klubu musiały więc znaleźć nowego dyrektora. – Pan Sławomir Kryjom wraca do speedwaya – powiedział na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Leszna prezydent Łukasz Borowiak, cytowany za leszno24.pl

Kryjom wraca zatem do Leszna aż po 13 latach. W szeregach Unii pełnił już rolę kierownika drużyny czy dyrektora sportowego. Ostatnio był natomiast menadżerem Trans MF Landshut Devils. Z Diabłami osiągał imponujące wyniki, jak chociażby awans do 1. Ligi Żużlowej. W związku z nowymi przepisami, zespół z Bawarii nie może już jednak startować na zapleczu PGE Ekstraligi.

Leszczyńscy kibice liczą, że w klubie będzie wykorzystywany zmysł taktyczny Kryjoma, za który był on niejednokrotnie chwalony. Przypomnijmy, że odpowiedzialność za wyniki zespołu od nowego sezonu będzie spoczywała przede wszystkim na Rafale Okoniewskim. To właśnie on został wybrany następcą Piotra Barona.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Dudek będzie Aniołem jeszcze dłużej? Luźne rozmowy już się odbyły! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Oficjalnie: Maciej Janowski wraca na Wyspy! Ma nowy klub – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)