Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Maciej Janowski ma nowy klub. W przyszłym sezonie będzie ścigał się na Wyspach Brytyjskich w barwach beniaminka z Oxfordu. Dla „Magica” będzie to powrót do ligi brytyjskiej po 9 latach przerwy.

 

Dla Macieja Janowskiego jazda na angielskich torach nie jest pierwszyzną. 32-latek swoje pierwsze kroki stawiał w tej lidze już w 2010 roku, zdobywając wówczas punkty dla ekipy Swindon Robins przez dwa sezony. Rok 2012 spędził w barwach King’s Lynn Stars, a następnie przeniósł się do Poole Pirates, gdzie ścigał się przez 3 sezony. Rok 2015 był jego ostatnim w tej lidze.

– Mając takiego lidera w składzie, jakim jest Maciej Janowski, to dla nas świetna wiadomość. Przecież jeszcze w zeszłym roku był trzecim żużlowcem świata. Na arenie międzynarodowej ma wspaniałe osiągnięcia – mówi Peter Schroeck, szkoleniowiec drużyny, na łamach klubowych mediów.

Beniaminek z Oxfordu przygotował bardzo solidny skład na przyszłoroczne rozgrywki. Oprócz Janowskiego, na Wyspy po nieobecności powróci także Rohan Tungate. Poza Australijczykiem i Polakiem, w składzie Oxford Chargers znaleźli się też tacy żużlowcy jak Nicolai Klindt, Chris Harris czy Charles Wright.