Żużel. Wiadomo kiedy poznamy przyszłość Unii Tarnów! Prezes zespołu przekazał wiadomość

fot. Sebastian Daukszewicz
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W ostatnich dniach oczy fanów żużla w całej Polsce skierowane są w kierunku Tarnowa. Start miejscowej Unii w Krajowej Lidze Żużlowej stoi pod znakiem zapytania. Prezes zespołu poinformował kiedy zapadnie ostateczna decyzja.

 

Działacze „Jaskółek” przed sezonem zbudowali bardzo mocny skład jak na warunki Krajowej Ligi Żużlowej. Do drużyny dołączyli m.in. Adrian Cyfer, Daniel Jeleniewski, David Bellego czy Timo Lahti więc nie dziwi fakt, że wielu ekspertów i kibiców przewidywało łatwy awans. Problem pojawił się w momencie gdy powiadomiono o problemach finansowych głównego sponsora – Grupy Azoty. Kibice drżący o przyszłość swojej drużyny muszą uzbroić się w cierpliwość do następnego wtorku (12.03.2024). Wtedy to według informacji Gabreli Koziary z Radia Kraków zostanie ostatecznie podjęta.

Niepokojącą informacją dla tarnowskich kibiców z pewnością jest fakt, że w podobnej sytuacji jest drużyna siatkarska – Chemik Police, która również jest wspierana przez Grupę Azoty. Na profilach tej drużyny możemy przeczytać o możliwym wycofaniu się z rozgrywek przez płynność finansową.

W przypadku wycofania się drużyny z Tarnowa w Krajowej Lidze Żużlowej pojedzie 6 zespołów. Jest to kuriozalna sytuacja biorąc pod uwagę, że regulamin na sezon 2024 przewiduje play-off dla 6 drużyn, a przypomnijmy, że brakuje jeszcze oficjalnego potwierdzenia w sprawie startu drużyny z Krakowa.

Żużel. Jak radzili sobie najskuteczniejsi żużlowcy 1. ligi w PGE Ekstralidze?

 

Żużel. Z tym juniorem Polonia wywalczy upragniony awans? To może być kluczowa postać