Wiktor Przyjemski i Marek Ziębicki. fot. Facebook Wiktora Przyjemskiego
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Od kilku miesięcy żużlowi kibice muszą przyzwyczajać się do tego, że Wiktor Przyjemski nie jest już zawodnikiem Abramczyk Polonii Bydgoszcz, a reprezentuje Platinum Motor Lublin. Zmiana klubu to duże wyzwanie dla klasowego juniora, który w młodym wieku przeszedł do ekipy mistrzów Polski. Jak słyszymy w teamie żużlowca, aklimatyzacja w nowej ekipie do tej pory przebiega bez zarzutów.

 

Przenosiny najskuteczniejszego żużlowca 1. Ligi Żużlowej do lubelskiego zespołu nie bez powodu zostały okrzyknięte hitem minionej giełdy transferowej. Przyjemski wchodzi w miejsce Mateusza Cierniaka, co sprawia, że Koziołki wciąż będą dysponować ogromną siłą w formacji młodzieżowej. Kibice zadają sobie teraz pytanie jak 18-latek odnajdzie się w drużynie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

– Organizacja klubu to top topów. Świetni ludzie, wszystko jest znakomicie zarządzane i dopięte na ostatni guzik. Już nie możemy się doczekać sezonu 2024 – mówi Marek Ziębicki, menadżer zawodnika.

Żużel. Wiktor Przyjemski: Platinum Motor nie dawał największych pieniędzy. Polonia zawsze w sercu (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Choć nowy nabytek Koziołków znalazł się w gronie powołanych przez Rafała Dobruckiego do Żużlowej Reprezentacji Polski, to nie ma go na zgrupowaniu, które odbywa się na Malcie. Z powodu choroby, żużlowiec był zmuszony wysłać zwolnienie lekarskie.

– Wiktora rozłożyła grypa. Mamy nadzieję, że za rok będzie mu dane pojechać na obóz z Żużlową Reprezentacją Polski – komentuje opiekun zdolnego juniora.

Zmiana barw nieszczególnie wypłynęła na dotychczasowy przebieg przygotowań Przyjemskiego do sezonu. W dalszym ciągu wyciska on siódme poty na treningach z byłym mistrzem Polski w K-1 i Muya Thai.

– Poza tym wszystko przebiega zgodnie z planem. Jak co roku, Wiktor przygotowuje się do rozgrywek pod okiem Łukasza Rambalskiego – podsumowuje Marek Ziębicki.

Przyjemskiego w szeregach Koziołków w pierwszym meczu ligowym będzie można zobaczyć już 14 kwietnia. Wtedy Platinum Motor uda się na wyjazdową potyczkę z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz.

Żużel. Motocykl Zmarzlika zlicytowany dla WOŚP. Kwota robi wrażenie! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)