Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę
Krzysztof Buczkowski (żółty kask) w sezonie 2024 będzie zdobywał punkty dla Polonii
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Krzysztof Buczkowski po awansie z Enea Falubazem Zielona Góra był zmuszony do zmiany klubu. Zdecydował, że po 10 latach powróci do Abramczyk Polonii, w której przejeździł wiele udanych sezonów. Transfer ten może okazać się jednym z najlepszych ostatnich lat w środowisku bydgoskim.

 

Fantastyczny rok za sobą ma Krzysztof Buczkowski na pierwszoligowych torach. Żużlowiec zakończył rozgrywki z czwartą średnią biegową, która wynosiła 2,27 punktu na bieg. Wychowanek GKM-u Grudziądz był jednym z liderów żółto-biało-zielonych w drodze po PGE Ekstraligę.

W ostatnich dwóch sezonach popularny „Buczek” miał okazję trzy razy jeździć w Bydgoszczy w pojedynkach ligowych. Występy żużlowca można określić jako udane. 17 startów pozwoliło zgromadzić 34 punkty oraz 2 bonusy, co daje średnią na poziomie 2,12. Szczególnie dobry mecz zaliczył w tym roku, kiedy to zdobył 13 punktów z dwoma bonusami, prowadząc Falubaz do wygranej.

W przyszłym sezonie także będzie miał za zadanie być liderem w drużynie, która chce awansować do PGE Ekstraligi. Tym razem sztuka wydaje się być o wiele trudniejsza, gdyż liga powinna być bardziej wyrównana. Głównym rywalem Polonii na papierze będzie drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego, która także zbudowała silną drużynę.