fot. Jędrzej Zawierucha
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Enea Falubaz Zielona Góra jest coraz bliżej nie tylko awansu do PGE Ekstraligi, ale również zbudowania drużyny na kolejne rozgrywki. Klaruje się nie tylko seniorski skład zielonogórzan, ale także formacja juniorska. Plany siedmiokrotnych mistrzów Polski zakładają duet młodzieżowy Oskar Hurysz – Franciszek Majewski.

 

Zielonogórzanie przez to, że pewnie zmierzą po wygranie 1. Ligi, są konkretnym partnerem do negocjacji i wiele wskazuje na to, że zbudują skład, który będzie dawał duże nadzieje na utrzymanie w rozgrywkach. Jeśli informacje krążące po środowisku się sprawdzą, to będzie to najmocniejszy beniaminek od lat.

Od początku giełdy transferowej mówiło się sporo o tym, że Falubaz może mieć ogromny problem z formacją młodzieżową. Wiek juniora kończy Michał Curzytek, pod znakiem zapytania stoi dalsze wypożyczenie Maksyma Borowiaka, a Dawid Rempała nie pokazuje się z najlepszej strony w 1. Lidze Żużlowej. W tej sytuacji ekipa z Winnego Grodu musiała rozejrzeć się za nowymi twarzami.

Jak ustaliliśmy, wszystko wskazuje na to, że Enea Falubaz postawi na dwóch zawodników, którzy błysnęli w tegorocznych zmaganiach na niższych szczeblach rozgrywkowych. Oskar Hurysz pod koniec zmagań zachwycił występami w InvestHousePlus PSŻ-cie Poznań. Franciszek Majewski z kolei wiele razy pokazywał swój talent w meczach Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz.

Dodajmy, że na ten moment najbardziej przewidywalny wariant seniorski to taki, w którym znajdą się Piotr Pawlicki, Jarosław Hampel, Rasmus Jensen, Przemysław Pawlicki oraz Jan Kvech. Przy dołożeniu takich juniorów, kibice z W69 mogą mieć duże nadzieje na to, że ich ulubieńcy nie zagoszczą w PGE Ekstralidze tylko na rok.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Apator z poczuciem zmarnowanej szansy. Sajfutdinow mówi o koniecznej pracy z juniorami – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Unia znalazła trenera. Będzie to dla niego nowe wyzwanie – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)