Spartanie po zmaganiach na torze kartingowym. fot. media klubowe WTS Sparta Wrocław
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Powoli kończą się przygotowania żużlowych ekip do sezonu 2024 poza torem żużlowym. Zawodnicy rwą się do rywalizacji i widać to po zdjęciach z obozów przygotowawczych. W niedzielę po intensywnych treningach nagrodę otrzymali żużlowcy Betard Sparty Wrocław, którzy mieli okazję pościgać się na torze kartingowych.

 

Spartanie wybrali sprawdzone miejsce na zgrupowanie. Podobnie jak przed sezonem 2023, udali się do hiszpańskiego Calpe. Za podopiecznymi Dariusza Śledzia są setki kilometrów na rowerach, a także zajęcia z psychologiem, przygotowujące do rozgrywek pod kątem mentalnym.

Żużel. Przemysław Pawlicki: Wybór Falubazu to świetna decyzja. Mamy fajny zespół (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Po intensywnej pracy w tygodniu, nagrodą dla wrocławian były zmagania na torze kartingowym w Javei. To nie pierwszy raz gdy ekipa wicemistrzów Polski postawiła na taki element integracji. Wcześniej zawodników WTS-u można było spotkać na podobnych obiektach w stolicy Dolnego Śląska.

W rywalizacji na czterech kołach rządzili zawodnicy, którzy mają stanowić o sile formacji U-24 wrocławskiej drużyny. Najszybszy był Francis Gusts, a drugie miejsce zajął Bartłomiej Kowalski. Podium uzupełnił najskuteczniejszy żużlowiec Spartan w PGE Ekstralidze 2023, czyli Artiom Łaguta.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez WTS Sparta Wrocław (@wtssparta)


Żużel. Wybrali kapitana na oczach kibiców. Inaczej być nie mogło – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Przypomnijmy, że w zgrupowaniu w Calpe uczestniczy niemal cała kadra zespołu. Do Hiszpanii nie udał się jedynie Tai Woffinden, który przygotowuje się indywidualnie w Australii. Do pierwszego meczu w sezonie 2024 wrocławianom pozostał nieco ponad miesiąc. Na otwarcie PGE Ekstraligi, zaplanowane na 12 kwietnia, Betard Sparta podejmie Enea Falubaz Zielona Góra.