Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Luke Becker wystąpi z dzika kartą w ŁÓDŹ KREUJE IMME im. Zenona Plecha. Łódzki klub ogłosił tę informację w godzinach porannych. Czy Amerykanin sprosta wyzwaniu?

 

Niemal całą obsadę łódzkiego turnieju znaliśmy od dłuższego czasu. Jest ona narzucana odgórnie ze względu na średnie biegopunktowe z ubiegłego sezonu w najlepszej żużlowej lidze świata. Dziś do tego towarzystwa dołączył Luke Becker, który po kapitalnym sezonie w Enea Falubazie Zielona Góra wraca do H. Skrzydlewska Orła Łódź.

Żużel. Przemysław Pawlicki: Wybór Falubazu to świetna decyzja. Mamy fajny zespół (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Spartanie już się ścigają! W Hiszpanii najlepszy był zdolny Łotysz – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Powrót do drużyny może być dla niego wyzwaniem, ponieważ rola Beckera zdecydowanie wzrośnie. Nie będzie już zawodnikiem U-24. Z pewnością trener Maciej Jąder oraz Witold Skrzydlewski liczą na to, że Amerykanin stanie się jednym z liderów zespołu.

Luke Becker przez zakończenie kariery Grega Hancocka stał się amerykańskim rodzynkiem na polskich torach żużlowych. Zdecydowanie do osiągnięć „Greena” jeszcze sporo mu brakuje, lecz nie można wykluczyć, że niebawem będziemy podziwiać Beckera w Grand Prix. W poprzednim sezonie na toruńskiej Motoarenie wystąpił w pojedynczej rundzie w roli zawodnika zastępującego kontuzjowanego stałego uczestnika cyklu.

Już podczas tamtych zmagań można było zauważyć wielki charakter i wolę walki u Luke’a, co zaplusowało u samego Hancocka. Warto odnotować, że czterokrotny mistrz świata ze Stanów Zjednoczonych stara się prowadzić karierę młodszego kolegi po fachu i liczy na to, że starty w PGE Ekstralidze to tylko kwestia czasu.

Lista startowa ŁÓDŹ KREUJE IMME im. Zenona Plecha – 5 kwietnia 2024, godz. 19:00, Moto Arena Łódź:

1. Luke Becker (H. SKRZYDLEWSKA ORZEŁ Łódź) – dzika karta
2. Fredrik Lindgren (ORLEN OIL MOTOR Lublin)
3. Emil Sajfutdinow (KS APATOR Toruń)
4. Jason Doyle (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz)
5. Dominik Kubera (ORLEN OIL MOTOR Lublin)
6. Anders Thomsen (EBUT.PL STAL Gorzów)
7. Mikkel Michelsen (TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa)
8. Leon Madsen (TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa)
9. Artem Laguta (BETARD SPARTA Wrocław)
10. Bartosz Zmarzlik (ORLEN OIL MOTOR Lublin)
11. Max Fricke (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz)
12. Martin Vaculik (EBUT.PL STAL Gorzów)
13. Jack Holder (ORLEN OIL MOTOR Lublin)
14. Janusz Kołodziej (FOGO UNIA Leszno)
15. Mateusz Cierniak (ORLEN OIL MOTOR Lublin)
16. Daniel Bewley (BETARD SPARTA Wrocław)
17. Damian Ratajczak (FOGO UNIA Leszno) – rezerwowy
18. Kajetan Kupiec (TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa) – rezerwowy