Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Nie będzie wielkiej rewolucji w pokazywaniu PGE Ekstraligi w kolejnych latach. Zgodnie z przewidywaniami, konkurs ofert na nabycie praw telewizyjnych najlepszej ligi świata wygrał Canal+. Najnowsza umowa będzie obowiązywać na lata 2026-2028.

 

Fani czarnego sportu z pewnością mogli się przyzwyczaić do żużla w Canal+. W ostatnich latach ligowy żużel na najwyższym szczeblu można było oglądać w tej stacji, a także w Eleven Sports, która regularnie wykupuje sublicencję.

Żużel. Przemysław Pawlicki: Wybór Falubazu to świetna decyzja. Mamy fajny zespół (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. To on uzupełni gwiazdorską stawkę w Łodzi. Lokalni kibice mogą być zadowoleni – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Po tym jak właśnie Canal+ straciła prawa do pokazywania cyklu Grand Prix, można było się zastanawiać czy inni nadawcy nie będą chcieli przejąć praw także do bardzo chętnie oglądanych zmagań ligowych na najwyższym szczeblu. W latach 2026-2028 nic się jednak nie zmieni.

– CANAL+ wygrał konkurs ofert na nabycie praw telewizyjnych do PGE Ekstraligi na lata 2026–2028. Tym samym rozgrywki najlepszej żużlowej ligi świata będzie można oglądać nadal w kanałach sportowych nadawcy oraz w serwisie streamingowym CANAL+ online przez co najmniej pięć kolejnych sezonów, ponieważ w 2024 i 2025 roku obowiązuje jeszcze aktualna umowa – napisano w komunikacie PGE Ekstraligi.

Przypomnijmy, że nadchodzący sezon 2024 na ten moment będzie ostatnim z sześciozespołowymi play-offami. Od rozgrywek w 2025 roku, po rundzie zasadniczej liga podzieli się na strefy play-off oraz play-down.