Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Pani Irena Nadolna jest coraz bliżej Księgi Guinessa. Pierwsze dokumenty poświadczające o tym, że to ona jest pierwszą sędziną żużlową już zostały odnalezione, co stanowiło początek starań o wpis do słynnej księgi. Pojawiły się kolejne kroki, które są konieczne do uwiecznienia sędziny. Z tego powodu postała zbiórka.

 

O możliwości wpisu Polki od Księgi Guinessa wspominaliśmy w marcu. Dzięki pomocy wielu osób możliwe było udokumentowanie faktu, że Pani Irena Nadolna sędziowała spotkanie w 1964 roku pomiędzy Stalą Toruń, a Tramwajarzem Łódź. To był pierwszy krok w stronę znalezienia się w Księdze Guinessa.

Pojawiły się następne formalności, które trzeba wypełnić. Jak poinformowała Anna Zielińska-Fedoruk z grupy społecznej Metropolitanka konieczne jest profesjonalne przetłumaczenie tych dokumentów oraz wypełnienie pozostałych formalności z tym związanych. Koszty tego typu przedsięwzięć nie są małe, stąd pojawiła się inicjatywa zbiórki. Można wesprzeć ją tutaj. Oprócz tego zbierane są fundusze na mural, który ma powstać w Gdańsku.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Zawodnicy zbulwersowani po meczu ligi duńskiej. „po raz kolejny nasze bezpieczeństwo zostało odsunięte na bok”

Żużel. Są składy na ważne starcie w Zielonej Górze. Obaj trenerzy nie zdecydowali się na zmiany personalne (SKŁADY)

Żużel. Świetne wieści dla Aniołów! Koniec przerwy Lamparta