Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Nowe kontrakty juniorów w ekipach Metalkas 2. Ekstraligi dodają smaczku rozgrywkom jeszcze przed startem sezonu. Niedawno media obiegła informacja o tym, że Franciszek Majewski wybrał Abramczyk Polonię Bydgoszcz. Podczas sobotniej gali Innpro ROW-u Rybnik Krzysztof Mrozek ogłosił z kolei, że szeregi Rekinów zasila Maksym Borowiak. O jeszcze większej sile tego pierwszego zespołu po ściągnięciu zdolnego młodzieżowca rozmawiamy z prezesem siedmiokrotnych mistrzów Polski, Jerzym Kanclerzem.

 

Temat utalentowanego Majewskiego jest mocno zawiły. Wszystko przez to, że rawiczanie nie są w stanie przystąpić do zmagań Krajowej Ligi Żużlowej. Polski Związek Motorowy zakomunikował, że kontrakty rawickich zawodników zostają rozwiązane, ale zgodnie z regulaminem za każdego z nich należy się ekwiwalent za wyszkolenie.

Szef bydgoszczan dopiął już umowę z samym zawodnikiem. Pozostaje uzgodnienie szczegółów z rawiczanami. Niewykluczone jest to, że finał tej sprawy nastąpi w tym tygodniu.

– On ma podpisaną ze mną umowę i ona została wysłana do Ekstraligi. Jest w moim klubie. Pozostaje kwestia dogadania się z Rawiczem. Nie zdarzy się więc taka sytuacja, że ten zawodnik wyląduje w innym klubie. Jestem umówiony z panią Anią, która reprezentuje klub z Rawicza. Myślę, że uda nam się pozytywnie wszystko dopiąć – mówi Jerzy Kanclerz.

Jeśli wszystko zakończy się po myśli bydgoszczan, to Abramczyk Polonia wzmocni się na kolejnej pozycji. Patrząc na zestawienie stworzone przy Sportowej, trudno się przyczepić do którejkolwiek z formacji. Duet zagranicznych seniorów tworzą Kai Huckenbeck oraz Andreas Lyager. Krajowymi seniorami są Krzysztof Buczkowski i Mateusz Szczepaniak. Na pozycji U-24 jest Tim Soerensen, a formację juniorską z Majewskim ma tworzyć Franciszek Karczewski.

– Przed 14 kwietnia, czyli meczem z Ostrowem, mogę powiedzieć, że uważam, że to jest skład mocny i kompletny. Nikt jednak nie jest w stanie powiedzieć co się wydarzy w sezonie. Byli już tacy zawodnicy, którzy na papierze mieli punktować, a ostatecznie wychodziło inaczej. Życie zweryfikuje nasze wszystkie przewidywania – dodaje szef Abramczyk Polonii.

Żużel. PZM zdecydował w sprawie zawodników Kolejarza! Trzech żużlowców bez klubu – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Sajfutdinow mówi o pierwszych treningach, pracy z Baronem i tunerach na sezon 2024 – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)