Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Zawodnicy Energa Wybrzeża Gdańsk powoli kończą przygotowania zimowe i szykują się na zgrupowanie w Cetniewie. Gdańszczanie nie spieszą się jednak z wyjazdem na domowy tor. Pierwsze treningi przy Zawodników 1 mają odbyć się dopiero w połowie marca. Weźmie w nich udział Adrian Gała, który z Wybrzeżem ma podpisany kontrakt warszawski. Eryk Jóźwiak zdradził również, że do drużyny dołączy jeszcze jeden zawodnik.

 

Chodzi o uzupełnienie formacji młodzieżowej czerwono-biało-niebieskich. Na ten moment w kadrze Wybrzeża na tej pozycji znajdują się Miłosz Wysocki, Eryk Kamiński oraz Bartosz Tyburski. Ta trójka nadal będzie walczyć między sobą o miejsce w składzie, a nowy zawodnik ma jedynie startować w zawodach młodzieżowych.

– Nie planujemy wzmocnień formacji młodzieżowej, ale będziemy musieli uzupełnić kadrę ze względu na to, że do uczestnictwa w zawodach juniorskich potrzeba 4. zawodników. Ściągnięcie w nasze szeregi juniora, który miałby podnieść rywalizację wśród miejscowych mija się z celem, ponieważ odbieralibyśmy wtedy chęci naszym żużlowcom, a nie taki jest cel szkolenia. Nie po to, starannie podlewaliśmy roślinkę, by nie zbierać z niej owoców – mówi Eryk Jóźwiak w rozmowie z ekstraliga.pl

Żużel. Miał być następcą Leigh Adamsa. Teraz tuła się po angielskich klubach

Żużel. Doyle z podwójnym obywatelstwem. Z tego kraju już go nie wyrzucą

W treningach z drużyną uczestniczyć będzie Adrian Gała. Być może przy dobrej dyspozycji byłego zawodnika Wybrzeża, ten wywalczy sobie miejsce w podstawowym składzie. Niewykluczone również, że uda się on na wypożyczenie. – Wspólnie z drużyną na tor wyjedzie mający kontrakt warszawski Adrian Gała, który będzie do naszej dyspozycji od początku sezonu, ale czas pokaże czy będzie zdobywał punkty u nas, czy też w innym ośrodku – wyjaśnia Jóźwiak.

Przypomnijmy, że na start rozgrywek Metalkas 2. Ekstraligi gdańszczanie podejmą Cellfast Wilki Krosno. Spotkanie zaplanowano na 14 kwietnia.