fot. Dariusz Biczyński / Falubaz Zielona Góra
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Ofensywa transferowa Enea Falubazu Zielona Góra trwa. Po zaprezentowaniu Jarosława Hampela, teraz w Zielonej Górze oficjalnie przedstawiono Piotra Pawlickiego.

 

– Moje drogi z Zieloną Górą już wcześniej się krzyżowały, ale dopiero teraz doszło do poważnych rozmów. Dążyły do tego obie strony, udało się osiągnąć porozumienie no i jestem. Chcę dać zielonogórskim kibicom jak najwięcej radości w trakcie sezonu. Ja dobrze czuję się na torze w Zielonej Górze i zazwyczaj miałem tutaj dobre występy. W przyszłym sezonie stworzymy zespół, który stać będzie na naprawdę dobry wynik – komentuje na łamach oficjalnej strony Falubazu Pawlicki.

– Piotr Pawlicki to w mojej ocenia ciągle czołówka polskich żużlowców. Jego ostatnie sezony być może nie były perfekcyjnie, ale jestem przekonany, że nadal potrafi się ścigać i stać go na bycie liderem ekstraligowej drużyny – zaznacza Piotr Protasiewicz, dyrektor sportowy zielonogórskiej drużyny.

Pawlicki ostatni sezon spędził we Wrocławiu, a wcześniej długie lata startował w Lesznie. Do jego największych sukcesów należy zaliczyć mistrzostwa Polski – zarówno indywidualne (2018), jak i drużynowo (2015, 2017, 2018, 2019, 2020).