fot. Sebastian Daukszewicz
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W dalszym ciągu nie wiadomo jak potoczą się losy tarnowskiej Unii. Działacze wciąż dokonują wszelakich starań, aby zespół wystartował w tegorocznych rozgrywkach. Gdyby ziścił się jeden z „opracowywanych” scenariuszy, to bardzo prawdopodobny stałoby się nie tylko przetrwanie, ale odrodzenie w pełnej krasie trzykrotnych mistrzów Polski.

 

Oferty pomocy klubowi nie odrzucił, a zastanawia się nad nią nie kto inny, jak jeden z najbogatszych Polaków, właściciel sieci aptek oraz klubu piłkarskiego Wieczysta Kraków – Wojciech Kwiecień. Wedle naszych ustaleń, oferta pomocy tarnowskiej Unii została złożona na jego ręce tydzień temu podczas spotkania piłkarskiego LKS Wiślanie Jaśkowice – Wieczysta Kraków przez jedną z osób zaangażowana obecnie w pomoc tarnowskiemu speedwayowi.

Rozmowy były na tyle pozytywne, iż jak ustaliliśmy milioner na kwestię zaangażowania się w tarnowski żużel nie powiedział „nie”, a ostateczna odpowiedź ma nadejść z jego strony w najbliższym tygodniu. Powyższym ustaleniom nie zaprzeczają ani ich nie potwierdzają działacze tarnowskiego klubu.

– W żaden sposób nie będę się do pańskich informacji odnosił. Cały czas pracujemy nad tym, aby tarnowski żużel przetrwał – mówi nam prezes klubu, Kamil Góral.

Zaangażowanie się Wojciecha Kwietnia w żużel nie jest jedyną opcją ratunku. W najbliższych dniach ma dojść do kolejnych spotkań. Obecnym działaczom Unii nie można odmówić jednego. Za wszelką cenę próbują mierzyć się z problemem i aspirują bardzo wysoko.

Przekonanie do współpracy Wojciecha Kwietnia nie byłoby sukcesem tylko finansowym, ale i marketingowym. Dla samego właściciela sieci aptek wejście w żużel byłoby doskonała okazją do tego, aby pokazać swoją menadżerską i biznesową skuteczność w polskiem speedwayu. Nie wspominając o fakcie, że przez samo uratowanie tarnowskiego żużla dla większości fanów Jaskółek stałby się bohaterem.

Żużel. Kolejny zespół chwali się nowymi kevlarami. Ostrów z ciekawym projektem – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Kapitan Falubazu przed ważnym sezonem. Udowodni swoją wartość? – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

– Wojtek i żużel? Powiem tak. Gdyby się zdecydował na wejście w nowy klub i dyscyplinę, to szybko wszystko byłoby profesjonalne i myślę szybko pojawiłby się sukcesy. Wojtek, jak za coś się już bierze, to albo tego nie robi wcale, albo porządnie. Taki ma charakter. Wielu ma go za ekscentryka, ale to porządny człowiek. Marketingowo też by nie przegrał. Żużel oprócz naszej piłki to chyba najpopularniejszy sport drużynowy w Polsce. Znając Wojtka, gdyby się wziął za żużel, to Tarnów za parę lat byłby mistrzem Polski – mówi nam anonimowo jeden z działaczy krakowskiego klubu piłkarskiego.

Dodajmy, że w Wieczystej Kraków Kwiecień był w stanie skusić na kontrakt wielu utytułowanych piłkarzy. Do klubu z Grodu Kraka przychodzili tacy zawodnicy jak Sławomir Peszko, Łukasz Burliga czy Radosław Majewski.

Masz temat, który powinniśmy poruszyć na PoBandzie? Napisz do autora: [email protected]