Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Tylko rok trwał rozbrat Amerykanina z ekipą z Łodzi. Po sezonie w barwach Enea Falubazu Luke Becker ponownie podpisał kontrakt z H. Skrzydlewską Orłem. Jak sam przyznaje, bardzo cieszy się z powrotu do klubu z łódzkiej Moto Areny. 

 

Becker zadebiutował w Polsce w 2018 roku z Stali Rzeszów. Występował tam pod okiem Grega Hancocka, który pomógł mu rozpocząć jazdę w Europie. Rok później przeniósł się do Kolejarza Rawicz. Pandemia pokrzyżowała mu plany, bowiem nie pojawił się w polskiej lidze w 2020 roku. Do rywalizacji wrócił w 2021 roku i wówczas podpisał kontakt z Orłem. To właśnie w Łodzi odjechał najwięcej sezonów w naszym kraju.

Teraz wraca na łódzką Motoarenę po roku przerwy. Amerykanin jest zadowolony z tego faktu – Uznałem, że to właśnie w tym klubie będę czuć się najbardziej komfortowo. Orzeł jest naprawdę dobrze zarządzany i profesjonalny. Jestem przekonany, że właśnie w takim otoczeniu mogę się rozwijać – powiedział w rozmowie z orzel.lodz.pl.

Becker dobrze radził sobie na łódzkim torze. W pierwszym sezonie osiągnął średnią 2,000 punktu na bieg na własnym torze. Rok później było nieco gorzej – 1,905. W 2023 roku, gdy przyjechał do Łodzi razem z Enea Falubazem, zapisał na swoim koncie 5 punktów w 4 startach. Mimo słabszego wyniku Amerykanin wskazał łódzki tor jako jeden z powodów podpisania kontraktu. Co oprócz tego zdecydowało, że ponownie jest zawodnikiem Orła? – Powodów jest w sumie kilka. Przede wszystkim zacząłbym od tego, że uwielbiam jeździć na łódzkim torze. Po drugie spędziłem w tym klubie dwa lata i mam naprawdę świetne wspomnienia. W związku z tym wiedziałem, że powrót do Orła na obecnym etapie mojej kariery będzie najlepszym rozwiązaniem – dodał.

24-latek zadebiutował w Grand Prix w Toruniu. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc celem żużlowca jest awans do cyklu – Mam jasny cel na przyszły sezon. Chcę się zakwalifikować do Grand Prix i mieć stałe miejsce w cyklu w sezonie 2025. Czuję, że obecnie wszystko funkcjonuje u mnie tak, jak powinno. Jestem przekonany, że mogę się nadal rozwijać i niebawem rywalizować z najlepszymi zawodnikami – zadeklarował Becker.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Jarosław Hampel: Nie mam żalu do Motoru. Chcemy więcej niż utrzymania z Falubazem (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Najman chce się mierzyć z Bońkiem na minitorze! Gollob sędzią?! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)