Hans Andersen. Foto. JAREK PABIJAN
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Na początku roku żużlowe środowisko poruszyła wiadomość o zakończeniu kariery przez Hansa Andersena. Duńczyk tłumaczył, że chce skupić się na rodzinie i zrezygnował z dalszych startów. Długo od czarnego sportu jednak nie odpoczywał. Wraca do speedwaya w nowej roli – asystenta reprezentacji Danii!

 

O swojej decyzji 43-latek informował pod koniec stycznia. Duńczycy namówili go jednak na to, aby nie porzucał żużla całkowicie. W parku maszyn będzie go można spotkać teraz jako szkoleniowca.

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że Hans przyjął posadę asystenta trenera. Hans ma za sobą długą i wspaniałą karierę. Jest niezwykle kompetentny i szanowany zarówno przez zawodników, z którymi będzie pracował, jak i w całym żużlowym świecie. Dotyczy to zarówno kraju, jak i zagranicy. To satysfakcjonujące, gdy nasi świetni zawodnicy chcą pomóc kolejnemu pokoleniu jeźdźców w doskonaleniu ich umiejętności – mówi Soren Andersen, dyrektor sportowy DMU, w oficjalnym komunikacie.

Żużel. Skrzydlewski odda klub nawet bezdomnemu! „Nerwowości nie ma” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Pokazywali mu środkowe palce, a on dał im całusa! Thomsen skradł show przy W69! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. „Dowhan, Frątczak łapy precz od Falubazu”. Zielonogórscy kibice z mocnym transparentem! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Choć między świeżo upieczonym duetem trenerskim w przeszłości bywało różnie, teraz deklarują oni pełną współpracę. Wszystko po to, aby reprezentacja Danii znów przywoziła złote medale z najważniejszych imprez.

– Naprawdę nie mogę się doczekać wyjścia na tor z chłopakami i poprowadzenia ich w najlepszy możliwy sposób. Razem z Nickim, który przywiózł złoto Mistrzostw Świata dla Danii jako aktywny zawodnik, znajdujemy w sobie ogromną motywację. Teraz celem jest przywiezienie złota do domu, tylko będąc po drugiej stronie toru. Będzie naprawdę fajnie i czuję, że stworzyliśmy tu niezły „Dream Team – komentuje z kolei Hans Andersen.

Najważniejsza impreza tego roku to oczywiście Speedway of Nations. Turniej o miano najlepszej drużyny narodowej na świecie odbędzie się w dniach 9-13 lipca w Manchesterze. Duńczycy w swoim półfinale zmierzą się z Australijczykami, Amerykanami, Czechami, Łotyszami, Słoweńcami oraz Norwegami.