Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Przełom października i listopada jak zwykle dostarcza nam regulaminowych nowinek. Jedną z ważniejszych zmian jest ta dotyczącego kontrowersyjnego przepisu, o którym zrobiło się głośno po licznych kontuzjach. Przepisy będą inne w kwestii stosowania „zastępstwa zawodnika”.

 

Podczas tegorocznych zmagań sztaby szkoleniowe mogły zastępować tylko najskuteczniejszego żużlowca w zespole. Sprawiało to, że praktycznie niemożliwe było zminimalizowanie strat po urazach w różnych ekipach.

Po kontuzji m.in. Andersa Thomsena z ebut.pl Stali Gorzów nie brakowało komentarzy, że ta zmiana regulaminowa wypaczyła rywalizację w play-offach. Duży problem ze skompletowaniem składu na finał miała również Betard Sparta Wrocław, w której kontuzji doznali Maciej Janowski czy Tai Woffinden.

Wiadomo już oficjalnie, że od sezonu 2024 przepis o „ZZ” będzie zmodyfikowany. W fazie zasadniczej menedżerowie będą mogli zastępować pierwszego oraz drugiego najskuteczniejszego żużlowca. Dodatkowo w rundzie finałowej przepis dotyczy również zawodnika z trzecią najlepszą średnią w zespole.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Duże zmiany w 2. Lidze! Działacze będą mieli problem? – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Płacili mniej, a ściągnęli gwiazdy z PGE Ekstraligi! Teraz pojadą o awans – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Najciekawsze ruchy transferowe w Ekstralidze! Nastolatek przyćmił gwiazdy! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)