fot. Kolejarz Opole
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W mediach społecznościowych OK Bedmet Kolejarz Opole poinformował o tym, że wychowanek Kacper Linek-Rekus postanowił zakończyć karierę. Zostaje on przy czarnym sporcie w innej roli.

 

– Niestety kariera jednego z naszych wychowanków jeszcze się na dobre nie zaczęła, jak już się zakończyła. Kacper Linek-Rekus w ostatnim czasie powiadomił nas o swoich zamiarach i po dopełnieniu wszelkich formalności możemy jedynie potwierdzić, że zakończył żużlową karierę – napisał dzisiaj zespół z Opola na Facebook’u.

Żużel. „To Polska jest moim domem”. Gwiazdor Włókniarza mieszka w Rybniku i za Danią nie tęskni – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Kto zdobył najwięcej kompletów w 2023 roku? Oni je kolekcjonowali – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

W wywiadzie z byłym już żużlowcem możemy dowiedzieć się o tym, że wpływ na tę decyzję miało wiele czynników. Problemem przede wszystkim są kwestie finansowe. Kacper powiedział, że bez sponsorów czy wkładu własnego ciężko walczyć o sukces w tym sporcie. Nie było mu również łatwo pogodzić żużla ze szkołą i pracą. Często rozgrywki młodzieżowe odbywają się w tygodniu.

Kacper Linek-Rekus pozostaje przy żużlu, ale w innej roli. Wraz z już byłym kolegą z drużyny – Kubą Fabiszem prowadzi sklep internetowy, w którym zajmować się będą sprzedażą części i akcesoriów do żużla.