Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Większość klubów jest już na ostatniej prostej przygotowań do sezonu 2024. W wielu żużlowych miastach na stadionach trwają prace torowe. Podobnie jest także w Ostrowie. Kiedy zatem zobaczymy zawodników z Wielkopolski na torze? Trener Mariusz Staszewski zakłada, że już w pierwszej połowie marca jego podopieczni pojawią się na owalu.

 

Przypomnijmy, że większość klubów pierwsze domowe treningi ma zaplanowane w marcu. Z tego schematu wyłamali się jedynie żużlowcy Texom Stali Rzeszów, którzy są już po pierwszych jazdach na swoim torze. W przypadku klubu z Ostrowa na wyjazd żużlowców na tor trzeba będzie jeszcze poczekać ze względu na niekorzystne warunki pogodowe. Trener Arged Malesy mówi jednak, kiedy planuje pierwsze treningi.

Żużel. Senator RP przestrzega kolejne kluby. „Taki będzie smutny koniec”

– Przede wszystkim musi przestać padać, bo obecnie to spory problem. Tor jest w kiepskim stanie. Potrzebujemy tygodnia dobrej pogody, żeby dojść z wszystkim do ładu. Plan jest jednak dość konkretny, bo chciałbym wyjechać na pierwszy trening pomiędzy 5 a 10 marca – przyznaje Mariusz Staszewski na łamach Kuriera Ostrowskiego.

Zawodnicy klubu z Wielkopolski już tak jak większość żużlowców chcą wrócić na tor po przerwie. Mariusz Staszewski zapewnia, że wszyscy jego podopieczni przyjadą na treningi.

Żużel. Tułał się od Piły do Krakowa. Pójdzie drogą Michelsena i Thomsena?

– Z frekwencją nie będzie najmniejszego problemu. Każdy z zawodników deklaruje, że pojawi się w Ostrowie. Później czekają nas sparingi. Przed pierwszym z nich potrzebujemy czterech, pięciu treningów – zakończył szkoleniowiec.

Ostrowianie mają zaplanowanych przed sezonem 6 sparingów. Pierwszy z nich ma odbyć się 20 marca z Platinum Motorem Lublin. Pierwsze spotkanie ligowe natomiast planowane jest na 14 kwietnia. Arged Malesa wybierze się do Bydgoszczy na spotkanie z miejscową Abramczyk Polonią.

Żużel. Triumf Zorna w pierwszym dniu. Polak bez powodzenia (RELACJA)