Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Coraz więcej ekip wyjeżdża na tor przed sezonem 2024. Pierwszą drużyną, która pojawiła się na domowym stadionie była Texom Stal Rzeszów. Jak temat pierwszych treningów wygląda w Betard Sparcie Wrocław? Spartanie liczą na premierowe kółka na Stadionie Olimpijskim w przyszłym tygodniu, ale nie zamierzają wyjeżdżać na swój obiekt za wszelką cenę.

 

Spartanie mają już za sobą intensywny obóz przygotowawczy. Wrocławianie udali się do Calpe, gdzie odbyli wiele treningów rowerowych oraz zajęć integracyjnych. Po zgrupowaniach myśli zawodników często kierują się już do szlifowania formy na torze.

– Prace torowe na Stadionie Olimpijskim trwają już od dłuższego czasu. Wszystko, jak to zazwyczaj bywa o tej porze roku, zależy od pogody. Jeśli ta aura będzie sprzyjająca, to optymistycznie możemy powiedzieć, że w przyszłym tygodniu pojawimy się na torze – mówi Adrian Skubis, oficer prasowy Betard Sparty Wrocław.

Warto zaznaczyć, że niektórzy zawodnicy wicemistrzów Polski mają już za sobą pierwsze jazdy w 2024 roku. Tai Woffinden brał udział w zmaganiach w Australii. W Europie jeździł już natomiast Maciej Janowski. Kapitan WTS-u jeszcze w lutym wybrał się do chorwackiego Gorican.

– Dla nas istotna jest jedna kwestia. Nie zamierzamy się z nikim ścigać w tym, kto szybciej będzie na torze. Dla całego sztabu i zawodników najważniejsze jest to, żeby tor był perfekcyjnie przygotowany – podkreśla nasz rozmówca.

Żużel. Mistrz wyjechał na tor! Kręcił pierwsze kółka w Gnieźnie – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Przemysław Pawlicki: Wybór Falubazu to świetna decyzja. Mamy fajny zespół (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Wrocławianie swój pierwszy mecz ligowy w sezonie 2024 odjadą 12 kwietnia. Na „dzień dobry” pięciokrotnych mistrzów Polski czeka starcie z beniaminkiem PGE Ekstraligi. Na Stadion Olimpijski przyjedzie Enea Falubaz Zielona Góra.