fot. Facebook Cellfast Wilków Krosno
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Michał Finfa to bardzo ważna postać w szeregach Cellfast Wilków Krosno. W klubie pełni funkcję dyrektora sportowego, a także menadżera drużyny. Na jego głowie spoczywa więc bardzo dużo obowiązków. Teraz postanowił wystartować w wyborach Rady Miasta Krosna. Czy w przypadku sukcesu oznacza to, że żużel odejdzie na boczny tor? Niekoniecznie.

 

– Jest mi niezmiernie miło poinformować, że podejmuję nowe wyzwanie w moim życiu. Zdecydowałem, że będę kandydował w nadchodzących wyborach samorządowych na radnego miasta Krosna. Bardzo dziękuje Prezydentowi Miasta Krosna Piotrowi Przytockiego za zaufanie, ponieważ to właśnie z komitetu Samorządnego Krosna będę ubiegał się o mandat radnego. Krosno to miejsce, w którym się wychowałem. W momencie, kiedy zbierałem swoje życiowe doświadczenie poza miastem, w każdej chwili gdy wracałem tutaj, serce biło mocniej – mówi Michał Finfa dla klubowych mediów.

Dyrektor sportowy Wilków osiągał z drużyną dużo sukcesów. Największym z nich był oczywiście awans do PGE Ekstraligi w 2022 roku. Teraz chce się spełniać również w innej roli.

– W ostatnim czasie wytężona praca naszego środowiska, partnerów oraz osób wspomagających klub doprowadziła do sukcesów, o których kilka lat wcześniej można było jedynie pomarzyć. Mam jednak świadomość, że jest to jedynie część życia codziennego w naszym mieście, jednakże świetnie ukazująca fakt, że nie ma rzeczy niemożliwych – podkreśla Finfa.

Żużel. Mistrz wyjechał na tor! Kręcił pierwsze kółka w Gnieźnie

Żużel. Ważna zmiana w Metalkas 2. Ekstralidze! Będą mecze w czwartki!

– Dziś Krosno pod rządami Piotra Przytockiego stoi przed nowymi szansami. W stosunku do miast sąsiednich o podobnej wielkości i populacji mamy powody do dumy, lecz doświadczenie życiowe pokazuje, by nie przestawać myśleć optymistycznie i wyznaczać nowe konkretne cele. Ten właśnie czynnik tchnął we mnie poczucie realizacji na rzecz całej społeczności Krosna – dodaje.

W przypadku, gdyby Finfa otrzymał mandat, nie zrezygnuje jednak z pełnionej funkcji w klubie. – Rzecz jasna w dalszym ciągu będę dalej do dyspozycji klubu Wilki Krosno. W strukturach klubu wszyscy są zgodni i wykazują zrozumienie chęci rozwoju. Walczymy w dalszym ciągu razem o wysokie cele – zapewnia.

Wybory odbędą się 7 kwietnia. Michał Finfa znajduje się na liście wyborczej z numerem 1.