Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Poniedziałek w środowisku żużlowym zdecydowanie przebiega pod znakiem kolejnych wieści dotyczących praw telewizyjnych. Po ogłoszeniu umowy Canal+ z PGE Ekstraligą, przyszedł czas na drugi szczebel rozgrywkowy. Metalkas 2. Ekstraliga w latach 2025-2027 także będzie pokazywana w tej stacji, co do tej pory. Kolejna ważna informacja jest taka, że od 2025 roku zmienią się dni meczowe rozgrywek.

 

Canal+ znów może się określać mianem wielkiego zwycięzcy wyścigu o prawa telewizyjne. To właśnie ta stacja będzie miała w swoich rękach najważniejsze mecze ligowe w Polsce. Fani nie muszą się rozglądać za pakietami w innych stacjach, bo przez następne lata podział praw będzie wyglądał podobnie. Do kompletu stacji brakuje cyklu Grand Prix, który od 2022 jest transmitowany w Eurosporcie.

Żużel. Wszystko jasne! Canal+ zwycięzcą w wyścigu o prawa do PGE Ekstraligi – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Przemysław Pawlicki: Wybór Falubazu to świetna decyzja. Mamy fajny zespół (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Duża zmiana dotyczy jednak terminu rozgrywania spotkań. Nowością jest to, że od sezonu 2025 zespoły z zaplecza PGE Ekstraligi pojadą w czwartki. – W sezonie 2024 mecze METALKAS 2. Ekstraligi odbywać będą się w soboty i niedziele. Od sezonu 2025 w czwartki i niedziele – napisano w oficjalnym komunikacie Speedway Ekstraligi.

Przypomnijmy, że nadchodzące rozgrywki są ostatnimi z sześciozespołowym play-offem. Od kolejnego roku po rundzie zasadniczej zespoły podzielą się na grupy play-off oraz play-down.