Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę
Janusz Ślączka. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sporo zawirowań na ławce trenerskiej jest w tym sezonie. Ostatnio Tauron Włókniarz Częstochowa potwierdził, że z klubem pożegnał się Lech Kędziora. Teraz oficjalnie ogłoszono, że szkoleniowca zastąpi Janusz Ślączka.

 

Ślączka przez ostatnie trzy lata trenował zespół GKM-u Grudziądz. Kibice z Grudziądza bardzo dobrze pamiętają 2021 rok, kiedy to Ślączce udało się w fantastycznym stylu wywalczyć utrzymanie w PGE Ekstralidze. Niestety, w tym roku nie sprostał oczekiwaniom, czyli nie uzyskał awansu do fazy play-off. Wobec tego władze drużyny uznały, że czas się rozstać.

Podobnie było we Włókniarzu, gdzie oczekiwania były znacznie większe, a wyzwaniu nie sprostał Lech Kędziora. Dla Janusza Ślączki będzie to olbrzymia szansa, gdyż wcześniej nie prowadził tak silnej drużyny jak właśnie częstochowskie Lwy.

– W ostatnich dniach pojawiło się wiele informacji dotyczących kształtu sztabu szkoleniowego Włókniarza Częstochowa w sezonie 2024. Z radością informujemy, że trenerem Biało-Zielonych w przyszłym roku będzie Janusz Ślączka – czytamy w komunikacie klubu.