fot. FB/Oxford Speedway
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Fani brytyjskiego żużla mieli spore powody do niepokoju po tym jak z rozgrywek Premiership wycofały się zespoły Peterborough Panthers i Wolverhampton Wolves. Na całe szczęście drużyny te zostaną zastąpione przez Birmingham Brummies i Oxford Spires. Ci drudzy jako jedyni na świecie wystawiają swoje ekipy w trzech klasach rozgrywkowych.

 

W 2022 roku drużyna z Oxfordu wróciła na brytyjskie tory po 15 latach przerwy. Działacze pracujący nad powrotem nie potrzebowali wiele czasu, aby pojechać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dodatkowo postanowili zgłosić do startu drużynę każdym poziomie rozgrywkowym.

Żużel. Prezydent zapowiada zmiany na Olimpijskim. Chodzi o słynną wieżę – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Juniorzy Byków zrobią duży krok do przodu? Smektała bardzo w nich wierzy – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Poprzedni sezon był bardzo udany dla klubu. Występujące w Championship (drugi poziom rozgrywkowy) Oxford Cheetahs otarło się o finał rozgrywek, za to trzecioligowiec – Oxford Chargers, zwyciężył w National Development League. Ponadto obie ekipy z Oxfordu nie przegrały żadnego domowego spotkania!

W zbliżającym się sezonie działacze poszli na całość i zakontraktowali do drużyny Spires takich zawodników jak chociażby Maciej Janowski czy Rohan Tungate. Jasno daje to do myślenia, że ta ekipa będzie chciała włączyć się do walki o najwyższe cele i zagrozić faworytom jakimi są chociażby Belle Vue Aces czy Ipswitch Witches. Gwiazdami zespołu Cheetahs będą też Sam Masters, a także doświadczony Scott Nicholls.

Pełna kadra Oxford Spires: Maciej Janowski, Rohan Tungate, Chris Harris, Nicolai Klindt, Charles Wright, Lewis Kerr, Ashton Boughen.