Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Na nieco ponad dwa tygodnie przed startem zmagań w PGE Ekstralidze poznaliśmy nowego kapitana w Orlen Oil Motorze Lublin. Rolę Jarosława Hampela przejmuje Bartosz Zmarzlik. Czterokrotny mistrz świata nie ukrywa, że to wielki zaszczyt.

 

Z uwagi na przejście dwukrotnego wicemistrza świata do NovyHotel Falubazu Zielona Góra konieczne były wybory nowego kapitana. Najwięcej mówiło się o najlepszym sportowo Bartoszu Zmarzlik oraz Dominiku Kuberze, który choć jest młodszy od Zmarzlika, to dłużej ściga się w barwach Motoru. Ostatecznie wybór padł na tego pierwszego. Drużyna zdecydowała o tym podczas zgrupowania.

Zmarzlik z rolą kapitana też miał już do czynienia. Przed odejściem z ebut.pl Stali Gorzów pełnił tę funkcję w macierzystym klubie. Teraz będzie on prowadził mistrzów Polski.

Żużel. To on będzie kluczem do awansu ostrowian? Trener mocno w niego wierzy – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Dobra forma Kvecha przed sezonem. „W każdym kolejnym biegu czuję się lepiej” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

– To dla mnie na pewno wielki zaszczyt. Wiem, jaką drużyną jest Orlen Oil Motor Lublin, jakie ma cele sportowe i zawodników w składzie, dlatego traktuję tę nominację jako dużą odpowiedzialność. Zrobię wszystko, by spełnić pokładane we mnie nadzieje. Grupa jest bardzo mocna i każdy ma swoje zadania, ale jeśli tylko, w jakimkolwiek momencie, będę mógł dodatkowo pomóc, na pewno zrobię to z wielką przyjemnością. Reprezentowanie najlepszej ekipy w kraju w roli kapitana, samo w sobie jest wyróżnieniem – mówi Bartosz Zmarzlik w oficjalnym komunikacie.

– Najbardziej cieszy mnie to, że chłopcy byli zgodni i wspólnie podjęli tę decyzję. W pełni akceptuję ten wybór. Naszym kapitanem został najbardziej doświadczony w zespole Polak i lider drużyny, najskuteczniejszy zawodnik. Wiemy, w jakiej roli przystępujemy do najbliższego sezonu. Myślę, że mistrz świata w roli kapitana, to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Pracowałem z Bartoszem w ubiegłym roku, poznałem jego etykę pracy, wiem, jak bardzo zależy mu na drużynie i jestem pewien, że doskonale sprawdzi się w tej roli – deklaruje z kolei Maciej Kuciapa, opiekun Orlen Oil Motoru.

Żużel. Ciężki sezon przed Maciejem Janowskim? Mocno przeciętny początek roku – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Pierwszy mecz w roli kapitana Motoru w PGE Ekstralidze Zmarzlik odjedzie 14 kwietnia. Wtedy lubelski zespół uda się na mecz wyjazdowy z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz.