Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Duńczyk ponownie będzie zawodnikiem Smederny Eskilstuna. Zawarcie umowy pomiędzy zawodnikiem a klubem zostało ogłoszone w ostatnich fragmentach okienka transferowego w Szwecji. Klub nie pozostawił swojego wieloletniego żużlowca, mimo słabszego sezonu. Nadchodzący sezon będzie dla Jepsena Jensena 7. z rzędu w barwach byłych mistrzów Szwecji. 

 

Współpraca między Duńczykiem a Smederną będzie trwała dalej, choć z ogłoszeniem tego obie strony czekały długo. Ostatecznie Jepsen Jensen spędzi w Eskilstunie już 7. sezon. Pierwszy raz z tym klubem podpisał kontrakt w 2017 roku i od tamtej pory nie zmienia zespołu. Jedyna przerwa miała miejsce w 2020 roku. W trakcie pandemii Covid-19 Smederna nie wystartowała w Bauhaus Ligan. Wówczas Duńczyka zabrakło na szwedzkich torach. Poprzednie rozgrywki nie poszły po jego myśli. Wystartował w 5 meczach i wykręcił średnią 1,211 punktu na bieg.

Mimo słabszej dyspozycji klub nie zostawił swojego zawodnika. Współpraca będzie przebiegała na innych warunkach. Jepsen Jensen wystąpi w mniejszej liczbie biegów. Ma wyrobić minimum, które pozwoli mu na ewentualną jazdę w play-off, czyli 12 biegów – Kiedy zgodziliśmy się na ten układ, było to dla nas zbyt dobre, aby tego nie zrobić. Potem zobaczymy, wiem na co go stać i zawsze jest atutem drużyny – powiedział na klubowej stronie Jerker Eriksson.

Oprócz niego w składzie są: Kim Nilsson, Maksym Drabik, Wadim Tarasienko, Grzegorz Zengota, Patryk Wojdyło, Rohan Tungate, Philip Hellström-Bängs, Joel Andersson i Anton Jansson.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Kolejne gwiazdy pojadą w memoriale. Lambert, Lidsey i Bloedorn na liście startowej

Żużel. Polska grupa w Motali jeszcze liczniejsza. Norbert Krakowiak z kontraktem

Żużel. Sezon zbliża się wielkimi krokami. Z którego kraju wystartuje najwięcej obcokrajowców polskich ligach?