Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Piraterna Motala w sezonie 2024 postawiła na Polaków. Kolejnym biało-czerwonym w barwach szwedzkiego klubu będzie Norbert Krakowiak, który właśnie podpisał umowę. 24-latek zdecydował się zmienić klub zarówno w Polsce jak i w Szwecji. Do „Piratów” przeniósł się z Indianerny Kumla. W poprzednich rozgrywkach wystąpił zaledwie w jednym spotkaniu.

 

Kluby w Szwecji dokonują ostatnich ruchów przed zamknięciem składów na sezon 2024. Na taki zdecydowała się także Piraterna Motala, która zdecydowała się podpisać kontrakt z kolejnym Polakiem. Wybór padł na Norberta Krakowiaka. Zadowolenia z tego kontraktu nie krył menedżer Anders Bylin – Myślę, że to bardzo dobre posunięcie. Dostajemy zawodnika, który znacznie poszerza zespół. Potencjał bez wątpienia jest, teraz to tylko zadanie dla kierownictwa zespołu, aby Norbert poczuł się jak w domu i znalazł spokój w grupie, bo wtedy jestem absolutnie pewien, że będziemy czerpać ogromne korzyści z jego jazdy – powiedział w rozmowie z piraterna.se.

Szwed komplementuje Polaka i według niego zawodnik Cellfast Wilków będzie idealnie pasował do jego drużyny – W Krakowiaku mamy to, czego szukaliśmy. Żużlowca młodego, głodnego i doświadczonego i który nie jeździ w Anglii! W dodatku zrobił krok do przodu w Polsce i jeździ w 1. lidze w Krośnie. Tym samym Norbert stał się klubowym kolegą Vaclava Milika, a to jeszcze lepsze uczucie – ocenił Bylin.

Norbert Krakowiak w poprzednim roku nie miał wielu okazji żeby wystartować w Bauhaus Ligan. Teraz trafił do zespołu pełnego polskich zawodników. Oprócz niego kontrakt w Motali mają bracia Pawliccy, Maciej Janowski, Oskar Fajfer, Paweł Przedpełski i Jakub Krawczyk. Zadowolenia z faktu dołączenia do nowej drużyny nie krył też sam zawodnik – Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do zespołu, w którym jest tylu polskich żużlowców. Nigdy wcześniej nie miałem okazji jeździć na torze w Motali, więc z niecierpliwością czekam na pierwszy wyścig – powiedział w rozmowie z klubową stroną internetową.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Sezon zbliża się wielkimi krokami. Z którego kraju wystartuje najwięcej obcokrajowców polskich ligach?

Żużel. Tak będzie wyglądał kevlar Sajfutdinowa! Oto strój na zawody indywidualne

Żużel. Przekonuje o sile Landshut. „Niektórzy faworyci mogą się zdziwić”