Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Organizatorzy Memoriału Petera Cravena nie zwalniają tempa i ogłaszają kolejnych uczestników turnieju. Do już mocno obsadzonej stawki dołączyli Robert Lambert i zawodnicy miejscowego Belle Vue Aces Jaimon Lidsey i Norick Bloedorn. Dla Brytyjczyka to może być jedna z nielicznych okazji do startu w ojczyźnie. 

 

Już kolejny rok ściganie w Manchesterze otworzy turniej ku pamięci legendarnego Petera Cravena. Gospodarze po raz kolejny zdecydowali się na mocną stawkę. Teraz dołączają do niej zawodnicy związani z „Asami”. W zawodach pojadą: Robert Lambert, Jaimon Lidsey i Norick Bloedorn. Brytyjczyk wraz z Belle Vue Aces zdobył złoty medal Premiership w 2022 roku. Pozostali żużlowcy obecnie reprezentują barwy tego klubu.

Wymienionych zawodników komplementuje Mark Lemon – Myślę, że Robert stał się jedną z najszybszych legend Belle Vue, jaka narodziła się po tym, jak klub zdobył nasz pierwszy tytuł Premiership od 29 lat, częściowo dzięki jego genialnym wysiłkom – wspominał w rozmowie z bellevue-speedway.com. Lambert był bardzo blisko zwycięstwa w memoriale rok wcześniej, ale ostatecznie musiał uznać wyższość Jasona Doyle’a.

Menedżer wierzy także w waleczność Lidsey’a – Ze względu na to, jak kształtuje się stawka, będzie miał bardzo zaciętą konkurencję, ale jeśli jest jedna rzecz w Jaimonie, na którą można liczyć, to to, że da z siebie wszystko – ocenił Australijczyk.

Coś do udowodnienia ma także Norrick Bloedorn. W poprzednim roku wygrał jeden bieg, ale pozostałe nie poszły po jego myśli. Lemon twierdzi, że młody Niemiec może osiągnąć jeszcze lepszy wynik – Nie sądzę, że widzieliśmy jeszcze jego pełny potencjał w Memoriale Petera Cravena. Z roku na rok widzieliśmy, jak znacznie poprawiał się w rywalizacji zespołowej, ale wydaje się, że indywidualnie dopiero się rozkręca – mówił.

Zawody zaplanowano na 18 marca. Oprócz wymienionych zawodników w memoriale wystąpią między innymi: Jason Doyle, Dan Bewley, Fredrik Lindgren, Max Fricke, Brady Kurtz, Luke Becker czy Celina Liebmann.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Polska grupa w Motali jeszcze liczniejsza. Norbert Krakowiak z kontraktem

Żużel. Sezon zbliża się wielkimi krokami. Z którego kraju wystartuje najwięcej obcokrajowców polskich ligach?

Żużel. Tak będzie wyglądał kevlar Sajfutdinowa! Oto strój na zawody indywidualne