fot: Cellfast Wilki Krosno
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sezon w Polsce zakończył się już jakiś czas temu, choć nie oznacza to, że ośrodki zapadły w „sen zimowy”. Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki, poinformował niedawno o rozpoczęciu przetargu na nowy park maszyn, natomiast w Krośnie zakończyła się właśnie budowa minitoru, na którym szkolić się będą przyszli żużlowcy.

 

Od sezonu 2022 w PGE Ekstralidze nastąpiły duże zmiany. Wprowadzono m.in. Ekstraligę U24, której zadaniem było stworzenie warunków do częstszej jazdy młodym zawodnikom. Wymuszono również na klubach większy wkład w rozwój młodych adeptów. Dodatkowo, ośrodki startujące w PGE Ekstralidze miały obowiązek posiadania minitoru. Niektóre kluby takowy już posiadały, natomiast pozostałe musiały wybudować taki obiekt od zera. W zeszłym sezonie minitor powstał w Ostrowie Wielkopolskim, a teraz poinformowano, że końca dobiegła inwestycja w Krośnie, a obiekt został oddany do użytku.

Jak możemy przeczytać, tor ma długość 120 metrów i umiejscowiony został na stadionie przy ulicy Legionów. Obiekt został już odebrany przez szefa polskich sędziów, Leszka Demskiego. Pierwsze treningi najmłodszych adeptów mają się rozpocząć już w najbliższym czasie.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Krzysztof Kasprzak: Różnica między 1. Ligą, a Ekstraligą się zaciera. Było 6 ofert – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Piotr Pawlicki ma szansę na odbudowę. Kluczem do tego jest jedna osoba? – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)