Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W związku z kontuzją Davida Bellego Unia Tarnów zdecydowała się zakontraktować Maticia Ivacicia. Słoweniec zadebiutuje w dzisiejszym meczu z Polonią Piła. Czy po powrocie Francuza Ivacić będzie dalej występował w barwach Jaskółek?

 

Przed sezonem zawodnik ze Słowenii podpisał kontrakt warszawski ze Stalą Rzeszów. Docelowo miał on występować w zespole Speedway Kraków, ale drużyna ze stolicy województwa małopolskiego ostatecznie nie przystąpiła do rozgrywek. Stworzyło do mały problem dla żużlowca, gdyż żaden z zespołów nie był chętny na skorzystanie z jego usług. Pomocną dłoń wyciągnęła do niego Unia Tarnów. Jak się okazało skutki upadku Davida Bellego w kwalifikacjach do SEC 2024 były poważniejsze niż się wydawało, co skutkowało przerwą w startach.

Żużel. PGE Narodowy pechowy dla Kubery? Polak wykorzystał limit nieszczęść

Ivacić ma za sobą już kilka startów w tym roku, więc problemów z dopasowaniem sprzętu nie powinien mieć. Słoweniec wystąpił chociażby w zawodach o puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Dotarł on tam, aż do finału kończąc go upadkiem na prowadzeniu. Nieco gorzej poszło mu w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji. Tam zawodnik Unii zajął dopiero 9 miejsce przegrywając z chociażby Sebastianem Koesslerem czy Rune Thorstem. Słoweniec próbował też swoich sił w eliminacji do SEC, ale w nich też szału nie zrobił kończąc zawody z 6 punktami.

Żużel. Wielkie ściganie w Ostrowie. Górą gospodarze! (RELACJA)

Przewagą Maticia może być znajomość toru. Startował on przecież w Tarnowie w zeszłym roku. W Jaskółczym Gnieździe spisywał się fenomenalnie o czym świadczy jego domowa średnia na poziomie 2,219 punktu na bieg. Ciężej było podczas meczów wyjazdowych, co też może być piętą achillesową Słoweńca w walce o regularną jazdę w Krajowej Lidze Żużlowej. W sezonie 2023 miewał on problemy z pokonywaniem rywali poza tarnowskim torem o czym świadczy jego wyjazdowa średnia biegopunktowa na poziomie 1,440.

Żużel. Doyle zwrócił się do hejterów! Mówi o ludziach z małymi mózgami

Rok temu Unia Tarnów zakończyła rozgrywki ówczesnej 2 ligi żużlowej na 4 pozycji przegrywając w półfinale ze Stalą Rzeszów. Tym razem Unia przed sezonem była zdecydowanym faworytem ligi, jednak po dwóch meczach wciąż pozostają bez punktu. Postać Ivacicia może pozytywnie wpłynąć na rywalizację o miejsce w składzie, co może przełożyć się na lepsze wyniki drużyny. Wydaje się jednak, że stranieri jako jedyni jeżdżą tak jak się od nich tego oczekuje. W dwóch pierwszych meczach zabrakło punktów ze strony Adriana Cyfera, Daniela Jeleniewskiego i formacji juniorskiej.