Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wczoraj zespół ZOOleszcz GKM-u Grudziądz przegrał na wyjeździe z NovyHotel Falubazem Zielona Góra 42:48. Po dwóch kolejkach ligowych zespół z Grudziądza pozostaje bez ligowego punktu. Historyczny, ale jakże odmienny, był to mecz dla dwóch Australijczyków w zespole gości – Maxa Fricke’a oraz Jasona Doyla. 

 

Ten ostatni można powiedzieć „położył” wczorajszy mecz w Zielonej Górze. W pięciu swoich startach zdobył zaledwie cztery punkty. Żużlowiec miał być liderem i spisywać się znacznie lepiej niż Nicki Pedersen na wyjazdach. Na razie jest transferowym niewypałem. 42 oczka zdobyte przez GKM z tak małą pomocą mistrza świata 2017 można uznać za sukces.

Żużel. Cały czas może liczyć na wsparcie kibiców! Kapitan poprawi swoje wyniki? – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Ostatni tak słaby występ 38-latek zaliczył w polskiej lidze prawie dwa lata temu. 22 maja 2022 roku w meczu Unii Leszno z Apatorem Toruń były zawodnik Kolejarza Rawicz zapisał na swoim koncie trzy punkty i dwa bonusy (1*, 1, D, 1*).

Zdecydowanie odmiennie można pisać o wczorajszej postawie Maxa Fricke’a. Ten Kangur udowadnia progres z ostatnich lat. W końcu można mówić o nim jako o pełnoprawnym liderze. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie to on będzie najmocniejszym ogniwem Gołębi.

Żużel. Widziane zza Odry. Dziennikarze na motory, kibice do pióra (FELIETON) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Wczorajsze spotkanie było jego 108 i jednoczesnym najlepszym w historii występem w walce o ligowe punkty. W Zielonej Górze zawodnik wywalczył 16 punktów oraz bonus w sześciu startach. Ostatni, nieco mniej okazały występ byłego mistrza świata juniorów miał miejsce w sezonie 2021. W meczu Betard Sparty Wrocław z Falubazem Zielona Góra Fricke zdobył 15 punktów i bonus (2,3,2,3,3,2*). Co ciekawe, dwa najlepsze mecze w polskiej ekstralidze Australijczyk zanotował jadąc przeciwko ekipie zielonogórskiej.