fot. Paweł Prochowski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Szerokim echem, także w środowisku żużlowym, odbił się bardzo głośny wywiad Władymira Putina. Wszystko za sprawą Darcy’ego Warda, który na swoim profilu w serwisie X (dawniej Twitter) udostępnił nagranie i stwierdził, że zamierza je obejrzeć z „otwartym umysłem”. Po fali negatywnych komentarzy od kibiców byłemu zawodnikowi odpowiedział także Gleb Czugunow.

 

Wspomnianą rozmową w ostatnich dniach żyją media na całym świecie. Wywiad przeprowadzony przez Tuckera Carlsona jest szeroko komentowany i krytykowany chociażby za pojawiające się tezy, że „Polacy zmusili Hitlera do rozpoczęcia II wojny światowej” czy, że to „Polacy wymyślili Ukraińców”. Większość ekspertów uznaje tę rozmowę jako element obrzydliwej propagandy Władymira Putina.

Nic więc dziwnego, że żużlowcowi, który przed okropnym wypadkiem w Zielonej Górze był uznawany za jeden z największych talentów w historii mocno oberwało się za ten wpis. Fani w komentarzach pisali o kompromitacji, braku mózgu i przypominali czego dopuszczają się Rosjanie podczas działań wojennych. Przez pewien czas brakowało jednak głosu ze środowiska, jednak ten wyraził Gleb Czugunow.

– Darcy )) Mógłbym ci pokazać, jak żyją ludzie w Rosji, żeby jeszcze bardziej otworzyć twój umysł ) – napisał w mediach społecznościowych zawodnik Arged Malesy Ostrów Wielkopolski.


Żużel. Spadnie Unia, GKM czy Falubaz? Były prezes: Zdecydują detale – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Świetnie się rozwija i chce zrobić kolejny krok. W przyszłym roku będzie w ścisłej czołówce? – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Czugunow znany jest z tego, że nie boi się mówić tego, co myśli. Gdy wojna w Ukrainie eskalowała, był on tym z zawodników urodzonych w Rosji, którzy najbardziej otwarcie mówili o tym, co czują. Zawodnik od lat krytykował działania rosyjskich władz i uczestniczył w protestach w Moskwie.