Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Początek sezonu 2024 jest znakomity dla Jarosława Hampela. Doświadczony żużlowiec znakomicie odnajduje się w roli lidera NovyHotel Falubazu Zielona Góra i przywozi cenne zdobycze punktowe. Forma dwukrotnego wicemistrza świata została dostrzeżona przez Rafała Dobruckiego. To właśnie jemu selekcjoner przyznał ostatnie wolne miejsce na zmagania w eliminacjach do Tauron SEC.

 

Najważniejszy bój o miejsca w eliminacjach do Grand Prix i Tauron SEC odbył się podczas Turnieju o Złoty Kask. Tamtych zawodów Jarosław Hampel nie mógł jednak zaliczyć do udanych. W zmaganiach w Opolu zdobył sześć punktów i zajął odległe 12. miejsce.

Dobra postawa na początku zmagań ekstraligowych skłoniła Rafała Dobruckiego do dania szansy właśnie „Małemu”. Hampel świetnie spisał się w meczach we Wrocławiu i Zielonej Górze. Po dwóch kolejkach jest ósmym najlepszym żużlowcem PGE Ekstraligi.

Żużel. We Wrocławiu wykreował się lider Falubazu? Hampel: Chciałbym tak jechać cały sezon – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

42-latek przystąpi do eliminacji w turnieju w Mureck. Oprócz niego o miejsca w cyklu będzie walczyć pięciu Biało-Czerwonych. Kacper Woryna pojedzie w Debreczynie, Przemysław Pawlicki i Maciej Janowski w Stralsundzie, a Mateusz Cierniak oraz Piotr Pawlicki w Krsko.

W eliminacjach nie muszą walczyć za to dwaj inni Polacy. Janusz Kołodziej oraz Patryk Dudek pojadą w Tauron SEC dzięki pozycjom wywalczonym w poprzednim sezonie. Oprócz nich w walce o mistrzostwo Starego Kontynentu oglądać będziemy na pewno Mikkela Michelsena, Leona Madsena oraz Andrzeja Lebiediewa.

Żużel. Ten przepis jest do zmiany? Wymiana Protasiewicza i Demskiego – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)