Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W poniedziałek PGE Ekstraliga przekazała wieści, o których mówiło się od dłuższego czasu. To Canal+ wygrał kolejny przetarg na pokazywanie zmagań o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Błyskawicznie zaczęły się pojawiać pytania o sublicencję oraz możliwość pokazywania meczów przez TVP. Jakub Kwiatkowski, szef TVP Sport, szybko skomentował, że na ten moment nic się w tym temacie nie dzieje.

 

Przynajmniej przez pięć kolejnych sezonów stacja Canal+ będzie właścicielem praw do PGE Ekstraligi. Obecna umowa kończy się w 2025 roku, a ta dziś potwierdzona została podpisana na lata 2026-2028. Pozostaje jeszcze temat sublicencji, którą w ostatnich latach regularnie kupowała Eleven Sports.

Zdaniem części kibiców świetnym posunięciem byłby powrót żużlowych zmagań do publicznej telewizji. Co więcej, w mediach żużlowych pojawiły się ostatnio doniesienia, że taki scenariusz jest możliwy. Ze słów szefa TVP Sport na nic takiego się jednak nie zanosi.

– Wbrew temu co można było wyczytać ostatnio w Internecie nie było żadnych rozmów na ten temat. Na ten moment nic się w tej kwestii nie dzieje – przekazał Jakub Kwiatkowski w serwisie X (dawniej Twitter).


Przypomnijmy, że kibice mogą śledzić w TVP Sport rywalizację cyklu Tauron SEC. W 2022 roku podpisano umowę na cztery lata.

Żużel. Przemysław Pawlicki: Wybór Falubazu to świetna decyzja. Mamy fajny zespół (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Spartanie już się ścigają! W Hiszpanii najlepszy był zdolny Łotysz – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)