Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W czwartek 18 kwietnia rozegrał się mecz ligi brytyjskiej pomiędzy Ipswich Witches, a Oxford Spires. Niespodziewanie w ostatniej chwili poinformowano, że w zespole gości zabraknie Rohana Tungate’a. Jak się okazało Australijczyk spóźnił się na samolot, a władze ligi postanowił za to ukarać zawodnika.

 

Klub Oxford Spires tuż przed rozpoczęciem meczu w Ipswich przekazał, że miejsce Tungate’a zajmie Jacob Clouting. Brytyjczyk ani razu nie pojawił się nawet na torze przez co goście mieli utrudnione zadanie i finalnie przegrali 45:39. Problemem okazało się spóźnienie Australijczyka na lot do Wielkiej Brytanii.

Żużel. GKM jeszcze zapłacze za Pedersenem? „O spadku zadecyduje ostatnia kolejka”

Nieobecność lidera Spires naruszyła jeden z punktów brytyjskiego regulaminu, co nie umknęło władzom ligi. Zdecydowano się ukarać żużlowca tygodniowym zawieszeniem i karą finansową, która nie została upubliczniona. Tungate otrzymał również oficjalne ostrzeżenie co może spowodować większe konsekwencje w przypadku ponownego naruszenia regulaminu.

Żużel. Przerażający wypadek we Włoszech. Arbiter przerwał zawody (WIDEO)

Zawieszenie zawodnika ścigającego się w Polsce dla ROW-u Rybnik sprawia, że nie weźmie on udziału w czwartkowym meczu ligowym przeciwko King’s Lynn Stars. Drużyna Spires ma trzy dni na znalezienie zastępstwa.

Aktualizacja:

Australijczyk za pomocą mediów społecznościowych przekazał, że jego zawieszenie trwa od 18 kwietnia więc będzie mógł wystąpić przeciwko King’s Lynn.

Żużel. Błyszczy w PGE Ekstralidze i ciągnie Falubaz. Znów pokaże się na arenie międzynarodowej!

Żużel. Ten przepis jest do zmiany? Wymiana Protasiewicza i Demskiego