Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Znamy już składy oraz miejsca, w których odbywać będą się tegoroczne Drużynowe Mistrzostwa Europy. Finał imprezy, podobnie jak przed dwoma laty, zaplanowano w tym roku w Polsce. Tym razem najlepszą drużynę Starego Kontynentu poznamy w Grudziądzu.

 

Przypomnijmy, że Drużynowe Mistrzostwa Europy w obecnej formule są rozgrywane od 2022 roku. Wtedy na poznańskim Golęcinie triumfowała reprezentacja Polski. Przed rokiem Biało-Czerwoni obronili tytuł, tym razem w niemieckim Stralsund. W tym roku nasi reprezentanci, z racji bycia gospodarzem ostatniego turnieju, awans do Wielkiego Finału mają już zapewniony. Najważniejsze zmagania tegorocznych Drużynowych Mistrzostw Europy zobaczymy na torze w Grudziądzu 6 kwietnia.

Zanim jednak Wielki Finał, emocji dostarczą nam Finały A i B, które odbędą się w Pardubicach i Gdańsku. Na torze naszych południowo zachodnich sąsiadów zmierzą się drużyny Czech, Słowenii, Danii i Norwegii. W Gdańsku natomiast do walki przystąpią Ukraina, Niemcy, Łotwa i Szwecja. Oba turnieje zaplanowano na 30 marca. Do Wielkiego Finału awans wywalczą dwie zwycięskie drużyny, a stawkę uzupełni ekipa z drugiego miejsca z lepszym bilansem punktowym.