Media społecznościowe H69 Speedway Rzeszów
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Przedsezonowe zgrupowania i obozy to nieodłączny element przygotowań do kolejnego sezonu dla większości klubów żużlowych w Polsce. Tym razem na ten sposób szlifowania formy połączony z integracją zdecydowała się ekipa Texom Stali Rzeszów. Treningi Żurawi odbywają się Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku.

 

Przypomnijmy, że Texom Stal Rzeszów w roku 2023 wygrała 2. Ligę Żużlową i zapewniła sobie awans do Speedway 2. Ekstraligi. Z tej okazji rzeszowianie dokonali także kilku ciekawych transferów na czele z powrotem po latach Nickiego Pedersena.

Teraz Żurawie będą starały się utrzymać się na zapleczu PGE Ekstraligi. Aby tego dokonać potrzebują mocnej i zgranej drużyny. Z tego powodu klub postawił na zgrupowanie zespołu w Szczyrku. Zawodnicy i sztab szkoleniowy mają podczas niego czas zarówno na treningi jak i elementy integracji w postaci np. wspólnych gier zespołowych.

Po obozie Stal czeka jeszcze jedno ważne przedsezonowe zadanie. W piątek 12 stycznia spotkają się oni bowiem z kibicami na oficjalnej prezentacji drużyny. Później rzeszowianie będą mogli wyczekiwać pierwszego spotkania swoich ulubieńców w Speedway 2. Ekstralidze. Ten mecz zaplanowany został na 13 kwietnia, a rywalem Stali będzie H. Skrzydlewska Orzeł Łódź.