Belle Vue Aces vs Sheffield Tigers I fot. Speedway GB
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Zgodnie z tradycją na początku sezonu w Manchesterze odbędzie się Memoriał Petera Cravena. W tym roku zawodnicy wystartują 20 marca. Organizatorzy ogłosili pierwsze nazwiska na liście startowej. Turniej będzie jednym z pierwszym elementów obchodów 95-lecia powstania klubu Belle Vue Aces. 

 

W poprzednim roku niespodziankę sprawił Michael Palm Toft, który triumfował w dobrze obsadzonych zawodach. Nie mogło zabraknąć go w tegorocznej obsadzie. Oprócz niego do stawki dołączył Krzysztof Kasprzak. Polak wraca do ścigania w Wielkiej Brytanii. Ma podpisany kontakt na nadchodzący sezon z King’s Lynn Stars. Zadowolony z tego, że ci zawodnicy wystartują jest Mark Lemon – Palm Toft i Kasprzak byli wysoko na mojej liście. To dwaj bardzo ekscytujący jeźdźcy do oglądania, a Michael jest aktualnym mistrzem Memoriału Petera Cravena – mówił na stronie klubowej Australijczyk.

Kolejni dwaj żużlowcy, którzy jako pierwsi zostali ogłoszeni to zawodnicy mający dużo wspólnego z Belle Vue Aces. Matej Zagar w poprzednim roku ścigał się dla „Asów” i razem z nimi zdobył tytuł mistrza Wielkiej Brytanii. – Sprowadzenie Mateja na turniej było oczywistym wyborem. Jest nie tylko światową gwiazdą żużla, ale ma również silny związek z tym klubem dzięki swoim wyczynom dla Aces, szczególnie w zeszłym sezonie – komentował Mark Lemon.

Drugim zawodnikiem, o którym mowa to Jaimon Lidsey, który w nadchodzącym sezonie będzie ścigał się dla ekipy z Manchesteru – Jaimon jest ponownie jednym z naszych chłopców w składzie Belle Vue w 2023 roku. Jestem przekonany, że jest w stanie występować na światowym poziomie w Premiership i cieszymy się, że możemy powitać go z powrotem w Manchesterze. – dodał menedżer.

Całość pierwszej fazy ogłoszeń Mark Lemon skomentował w następujący sposób – Jestem zachwycony, że rozpocząłem ogłoszenia z tak potężną grupą najlepszych zawodników. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak kształtuje się stawka, która z pewnością odda hołd wielkiemu Peterowi Cravenowi.

Turniej będzie jednym z elementów świętowania 95-lecia Belle Vue Aces – Ponieważ rok 2023 jest sezonem 95-lecia Belle Vue, wiele planów dotyczy tegorocznej imprezy, która otworzy sezon żużlowy tutaj, w Manchesterze, w poniedziałek 20 marca.