Bartosz Zmarzlik (z prawej) z byłym prezesem Orlenu, Danielem Obajtkiem.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Na stronie Forbesa opublikowany został ranking najbardziej wpływowych ludzi w polskim sporcie. Choć zgodnie z oczekiwaniami dwie pierwsze pozycje należą do Igi Świątek i Roberta Lewandowskiego, to w dalszej części zestawienia pojawiają się także żużlowi przedstawiciele. W czołowej dziesiątce znalazło się miejsce dla dwóch postaci z czarnego sportu.

 

W ostatnich latach żużel staje się coraz bardziej docenianym sportem w Polsce. Bartosz Zmarzlik właściwie co roku regularnie walczy o prestiżowe miano „Sportowca Roku” w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. 28-latek z Kinic stał się ogólnopolską gwiazdą. Nie brakuje go w popularnych programach jak „Dzień dobry TVN” czy „Kuba Wojewódzki”.

Nic więc dziwnego, że na liście stworzonym przez polskie wydanie magazynu znalazło się miejsce dla najlepszego żużlowca. Przed Zmarzlikiem umiejscowione zostały byłe i obecne gwiazdy sportu oraz właściciel Cyfrowego Polsatu, Zygmunt Solorz.

Żużel. Namówią legendę na jeszcze jeden kontrakt w Stali? „Pracujemy nad tym” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Jechali dziewięć razy. Jedyny taki mecz  – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Za sprawą frekwencji na stadionach, budżetów klubów, a także wysokości kontraktu telewizyjnego, uznanie zyskuje także PGE Ekstraliga, a więc zmagania najwyższego szczebla rozgrywkowego w kraju. Zmaganiami od lat zarządza Wojciech Stępniewski, który także coraz częściej określany jest mianem  bardzo pływowego działacza. Na liście Forbesa znalazł się on na 10. pozycji.

TOP 10 rankingu Forbes oraz Pentagon Research na 50 najbardziej wpływowych ludzi w polskim sporcie:

1. Iga Świątek

2. Robert Lewandowski

3. Zygmunt Solorz

4. Czesław Lang

5. Adam Małysz

6. Marcin Gortat

7. Bartosz Zmarzlik

8. Daniel Obajtek

9. Sebastian Świderski

10. Wojciech Stępniewski