Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wadim Tarasienko nie jest już zawodnikiem King’s Lynn Stars. Klub przekazał za pomocą mediów społecznościowych informację o rozwiązaniu umowy z Rosjaninem z polskim paszportem. Jego miejsce w drużynie ma zająć Nicolai Klindt, który niedawno rozstał się z Oxford Spires. 

 

Tarasienko wszedł w sezon w Anglii z bardzo dobrymi wynikami. Ostatnie spotkanie nie poszło jednak po jego myśli i nie zdołał w nim zdobyć żadnych punktów. Teraz brytyjski klub poinformował o rozstaniu z 29-latkiem.

– Było mi bardzo przykro, gdy usłyszałem o decyzji Wadima. Ma swoje własne powody i to wielka szkoda. Musieliśmy jednak działać szybko i znaleźć w jego miejsce zastępstwo – poinformował Keith Chapman, promotor King’s Lynn, na łamach klubowej strony.

Dokładnych przyczyn odejścia Tarasienki w Anglii zatem nie podano. Zrobił to jednak jego klub w Polsce. ZOOleszcz GKM Grudziądz wyjawił, że ich senior chce się skupić na jeździe w PGE Ekstralidze.

Za 29-latka do zespołu, w którym ściga się m. in. Tobiasz Musielak czy Patryk Wojdyło, dołączy Nicolai Klindt. Duńczyk miał okazję w tym sezonie jeździć już w brytyjskiej Premiership w barwach Oxford Spires.

– On zna klub dobrze i jestem pewien, że szybko się z nami zżyje. Wiem, że miał kilka problemów z ustawieniami w Oxfordzie, ale jest wysokiej jakości zawodnikiem i nie spodziewam się, że będzie miał jakiekolwiek problemy tutaj – stwierdził Chapman.

Najbliższe spotkanie Gwiazdy odjadą w Oxfordzie z byłą drużyną Klindta 25 kwietnia. Początek tego meczu zaplanowano na 20:30.

CZYTAJ TAKŻE

Żużel. Norbert Krakowiak: Drużyna stanęła na wysokości zadania. Znalazłem przyczynę swojej niedyspozycji

Żużel. Zawalił mecz GKM-owi. Poprosił o dodatkowy trening!

Żużel. Wróciła Ekstraliga U24. Dwie wygrane gospodarzy i dwie wygrane gości