Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Podczas trwania Drużynowego Pucharu Świata, Antti Vuolas dołączył do Texom Stali Rzeszów na zasadzie wypożyczenia. Debiut w tym zespole ma już za sobą, lecz ambicje tego zawodnika sięgają znacznie wyżej. Dziś Fin obchodzi 24. urodziny. 

 

Antti Vuolas na świat przyszedł 23 sierpnia 1999 roku. Fin urodził się w małej miejscowości Haapajärvi. W ubiegłym sezonie Antti startował w barwach Motoru Lublin w ramach rozgrywek Ekstraligi U24. Wówczas były to jego pierwsze kroki na polskich torach żużlowych. Vuolas wykręcił średnią 1,745 w dziesięciu spotkaniach. Rok 2023 należał już do bardziej udanych, bowiem po fazie zasadniczej Ekstraligi do lat 24 zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej, wykręcając przy tym znakomitą średnią opiewającą na 2,547 pkt/bieg.

Reprezentant Finlandii ma za sobą już starty w najlepszej żużlowej lidze świata, ponieważ skorzystał na problemach zdrowotnych kolegów z drużyny. Świeżo upieczony 24-latek wystąpił w siedmiu biegach, zdobywając odpowiednio 3 punkty w dwóch odjechanych meczach. A o jego starcie w pierwszej drużynie aktualnego Drużnowego Mistrza Polski bardzo mocno zabiegali… kibice!

Ostatecznie działacze klubu z Lublina dali zielone światło na wypożyczenie do drugoligowej Texom Stali, która walczy o awans do 1. Ligi Żużlowej. Transfer na tzw. „mały kontrakt” ma być uzupełnieniem o kolejne spotkania żużlowe w kalendarzu zawodnika.

Ponownie głośno o Anttim zrobiło się podczas Drużynowego Pucharu Świata, lecz niekoniecznie dzięki ogłoszeniu nowego klubu, a jego udziałowi na żużlowym mundialu. Vuolas udowodnił, że ma w sobie ogromny potencjał i smykałkę do speedway’a, pokonując na wrocławskim owalu takich zawodników, jak Jason Doyle czy Nicki Pedersen.