fot: Bastian Pedersen ig
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Rozpoczynamy grudzień, a zatem intensywne przygotowania do następnego sezonu wchodzą w decydującą fazę. Młodzi Duńczycy postanowili wspólnie wybrać się na przejażdżkę gokartami i ponownie porywalizować, lecz jeszcze nie na torze żużlowym.

 

Bastian Pedersen wstawił zdjęcie na swój instagramowy profil o treści „Gokart z żużlowymi chłopakami”. Bratanek Nickiego Pedersena aktywnie czas spędził m.in. z Mikkelem Andersenem, Nicolaiem Heiselbergiem, Villadsem Nagelem, Nicklasem Aagaardem, Noah Moosem oraz Sebastianem Maylandem. Śmiało można wyżej wymienionych nastolatków nazwać dużymi talentami speedwaya.

Krótka informacja o zawodnikach:

– Bastian Pedersen rewelacyjnie wszedł w zawody SGP2 w Vojens z pozycji rezerwowego i jego zaciętość, a także determinacja i wola walki oczarowała ówczesnych komentatorów spotkania, a także widzów przed telewizorami. –

– Mikkel Andersen startował dwukrotnie w finałach SGP3 z czego raz udało mu się zakończyć zawody ze złotym medalem Mistrzostw Świata do lat 16. W tym roku zakończył zmagania tuż za podium.

– Villads Nagel a także Sebastian Mayland to zawodnicy, którzy także rywalizowali w SGP3, otrzymali angaż w Stali Gorzów U24, gdzie mieli szansę pokazania się polskim kibicom w Ekstralidze do lat 24.

– Nicolai Heiselberg to Duńczyk, który do Polski trafił dzięki Arged Malesie Ostrów i także Ekstralidze U24. Od 2023 roku startuje dla Apatora Toruń i miał nawet okazję do wystartowania w seniorskiej Ekstralidze, zaś sam Jan Ząbik przyznał, iż Nicolai to nieoszlifowany talent, któremu brakuje właściwie tylko odpowiedniego sprzętu.

– Nicklas Aagaard to zawodnik GKM-u Grudziądz U24. Z Nicklasem jest cięższa sprawa o tyle, iż szeroka kadra zespołu z województwa Kujawsko-Pomorskiego nie pozwala mu na częstą rywalizację w rozgrywkach ligowych.

– Na sam koniec został Noah Seung Moos, który ma korzenie sięgające aż… Korei Południowej! Moos urodził się w Seulu, lecz razem z rodzicami wyemigrował do Danii i to w tych barwach aktualnie startuje. Moos to przede wszystkim dwukrotny Mistrz Danii w kategorii mini żużla. Jego marzeniem jest dostanie się do polskiej ligi U24 i pokazanie się szerszej publiczności.

Dania słynie z tego, iż jest kuźnią żużlowych talentów, zaś u boku takich gwiazd, jak Nicki Pedersen, czy do niedawna Hans Nielsen będą chcieli systematycznie podnosić swoje umiejętności. Czy zobaczymy już niedługo któregoś z tych młodych panów regularnie ścigających się w polskiej lidze? W tym przypadku czas jest najważniejszy i w przeciągu kilku lat poznamy odpowiedź na to pytanie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Bastian Pedersen. (@pedersen_388)