Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

26 marca Kryterium Asów tradycyjnie otworzy sezon żużlowy w Bydgoszczy. Na liście startowej aż roi się od gwiazd – pojawią się między innymi tacy zawodnicy jak Bartosz Zmarzlik czy Nicki Pedersen. Poznaliśmy nazwiska ostatnich żużlowców, którzy dołączą do stawki turnieju.

 

Są nimi mistrz świata z 2021 roku – Artiom Łaguta oraz nowy nabytek bydgoskiej Abramczyk Polonii – Szymon Szlauderbach. Ci dwaj zawodnicy zamykają i tak imponującą już do tej pory stawkę. W Bydgoszczy u progu sezonu szykuje się zatem wielkie, żużlowe święto.

Zainteresowanie biletami jest spore. Jerzy Kanclerz przyznał, że do tej pory sprzedało się około trzech tysięcy wejściówek i szacuje, że na stadionie może zasiąść nawet w okolicach pięciu tysięcy widzów. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę to, że będzie to jedna z pierwszych żużlowych imprez w tym sezonie, a na dodatek stawka turnieju jest bardzo atrakcyjna dla żużlowego kibica.

Znamy już zatem pełną obsadę tych zawodów. A wystąpią w nich: Bartosz Zmarzlik, Nicki Pedersen, Patryk Dudek, Szymon Woźniak, David Bellego, Dominik Kubera, Kenneth Bjerre, Jarosław Hampel, Andreas Lyager, Benjamin Basso, Andrzej Lebiediew, Daniel Jeleniewski, Kacper Woryna, Wiktor Przyjemski, Artiom Łaguta oraz Szymon Szlauderbach.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Martin Vaculik: Łańcuch mi się nie śnił. Czasami spałem u sąsiada, gdy nie chciało mi się iść do szkoły

Żużel. Na inaugurację pojedzie przeciwko byłej drużynie. „To najmocniejsza drużyna w 1. Lidze”