CZESTOCHOWA 17.06.2023 SEC INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA EUROPY SEC SPEEDWAY EUROPE CHAMPIONSHIP FOT. JAROSLAW PABIJAN 400mm.pl
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Już dziś o godzinie 13:15 na torze w Daugavpils odbędzie się SEC Challenge. O przepustkę do mistrzostw Europy powalczy sześciu Biało-Czerwonych.

 

Z wszystkich Polaków startujących w kwalifikacjach do Challenge’u nie doszedł jedynie Jarosław Hampel. Podczas zawodów w Mureck zawodnik Falubazu Zielona Góra wywalczył 10 punktów, jednak nie pozwoliło to nawet na występ w biegu dodatkowym. Reprezentować nasz kraj na Łotwie będą Kacper Woryna, Bartłomiej Kowalski, Maciej Janowski, Mateusz Cierniak i bracia Pawliccy. Do rozdania jest pięć przepustek na występ w cyklu SEC 2024.

Za największych rywali naszych rodaków uznaje się Rasmusa Jensena i Andersa Thomsena. Są to zawodnicy jeżdżący na co dzień w PGE Ekstralidze na bardzo solidnym poziomie. Zawodnik Stali Gorzów ma przed sobą szansę powrotu po roku do Grand Prix, gdyż mistrz Europy będzie miał zagwarantowany start w elitarnych rozgrywkach w przyszłym sezonie. Tor w Daugavpils może być też sporym handicapem dla Jewgienija Kostygowa. Łotysz w tym roku na domowym torze spisuje się imponująco dobrze i może on dzisiaj napsuć krwi faworytom. Ponadto składać broni nie zamierzają Jacob Thorssell, Frederik Jakobsen, Timo Lahti, Vaclav Milik czy Dimitri Berge. Wszyscy ci zawodnicy mają już doświadczenie w zawodach międzynarodowych i nieraz udowodnili, że trzeba na nich uważać.

Jak widać chętnych jest dużo więcej niż miejsc. W Tauron Speedway Euro Championship wystartuje pięciu najlepszych zawodników dzisiejszych zawodów. Pewni udziału są już Mikkel Michelsen, Leon Madsen, Janusz Kołodziej, Patryk Dudek i Andrzej Lebiediew. Ponadto organizator przyzna pięć stałych dzikich kart.

Rozgrywki SEC 2024 zostaną zainaugurowane 8 czerwca w Debreczynie. Następnie 20 lipca gospodarzem będzie Grudziądz, 24 sierpnia zawodnicy udadzą się do Guestrow, a ostatni turniej zostanie rozegrany 21 września w Chorzowie.

Lista startowa SEC Challenge:

1. Kacper Woryna
2. Dimitri Berge
3. Piotr Pawlicki
4. Jewgienij Kostygow
5. Andreas Lyager
6. Timo Lahti
7. Maciej Janowski
8. Erik Riss
9. Rasmus Jensen
10. Anders Thomsen
11. Jacob Thorssell
12. Mateusz Cierniak
13. Frederik Jakobsen
14. Przemysław Pawlicki
15. Bartłomiej Kowalski
16. Vaclav Milik
17. Daniił Kołodinski
18. Oleg Michaiłow