Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kibice ebut.pl Stali Gorzów mają powody do radości w niedzielny wieczór. Pewne jest już to, że nad Wartą znów zostanie rozegrany Memoriał Edwarda Jancarza. Wiadomo też, że na zmagania zostanie zaproszony Bartosz Zmarzlik.

 

Zawody na cześć jednej z największych legend dziewięciokrotnych mistrzów Polski zainaugurowano w 1992 roku. Pierwszym zwycięzcą okazał się Hans Nielsen, a podium uzupełnili Jarosław Szymkowiak oraz Bohumil Brhel. W kolejnych latach zawody organizowano w różnych formułach, m.in. parowej.

Po raz ostatni turniej odbył się w sezonie 2021. Wtedy najlepszym zawodnikiem zmagań był Wadim Tarasienko. Teraz wiadomo już, że po trzech latach przerwy kibice znów będą mogli ekscytować się Memoriałem Edwarda Jancarza.

– Te zawody musiały powrócić. Nie tylko z uwagi na charakter sportowy, ale również hołd i wyraz szacunku dla legendy żużla, Edwarda Jancarza. Ten turniej ma głębokie znaczenie dla tradycji miasta Gorzów i regionu, to integralna część dziedzictwa sportowego, będąc jednocześnie hołdem dla kultury żużlowej w tym regionie – wyjaśnia prezes Waldemar Sadowski.

– Kibice! Szykujcie się! W przyszłym roku będziemy organizować turniej na wiosnę. Spróbujemy go wpisać na stałe do kalendarza, tak aby znowu była to impreza otwierająca sezon żużlowy. Zamierzamy zadbać o jak najlepszą obsadę, w której znajdą się gwiazdy światowego żużla. Jedno z pierwszych zaproszeń otrzyma aktualny mistrz świata i wychowanek gorzowskiego klubu Bartosz Zmarzlik – dodaje szef Stali.

Konkretna data zawodów nie jest jeszcze znana. Gorzowianie czekają na publikację wszystkich kalendarzy, aby umieścić w nim swoją imprezę.