Novak Djoković ponownie udowodnił, że jest prawdziwym hegemonem w tenisowym świecie. Serb pokonał w dwóch setach Jannika Sinnera w finale ATP Finals w Turynie i już siódmy raz wygrał zmagania kończące tenisowe zmagania.

Turniej rozgrywany w Turynie długo był popisem włoskiego zawodnika. Ulubieniec publiczności świetnie spisał się w fazie grupowej, wygrywając wszystkie mecze. Co ciekawe, pokonał też wtedy serbskiego lidera rankingu.

Niedzielne starcie miało już jednak inny scenariusz. Djoković dominował i od początku zmagań widać było, że to raczej nie będzie ten dzień, w którym można go pokonać. Serb był pewny przy swoim serwisie, a rywala złamał przy jego drugim podaniu. To wystarczyło, aby pierwszą partię zakończyć rezultatem 6:3.

Druga partia była bardziej wyrównana i znacznie dłuższa. Panowie znów zagrali dziewięć gemów, ale rywalizowali blisko 30 minut dłużej niż w pierwszej partii. Tym razem do przełamania doszło błyskawicznie. Pierwszego gema przy serwisie Włocha Djoković wygrał… do zera.

Nieco groźniej dla Serba zrobiło się przy wyniku 3:2, ale zdołał on obronić dwa break-pointy. Na koniec meczu Djoković zaliczył drugie przełamanie.

Serb kolejny sezon zakończy więcej na miejscu pierwszym w rankingu ATP. Liderką damskiego zestawienia jest oczywiście Iga Świątek.