Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Novak Djoković ponownie udowodnił, że jest prawdziwym hegemonem w tenisowym świecie. Serb pokonał w dwóch setach Jannika Sinnera w finale ATP Finals w Turynie i już siódmy raz wygrał zmagania kończące tenisowe zmagania.

 

Turniej rozgrywany w Turynie długo był popisem włoskiego zawodnika. Ulubieniec publiczności świetnie spisał się w fazie grupowej, wygrywając wszystkie mecze. Co ciekawe, pokonał też wtedy serbskiego lidera rankingu.

Niedzielne starcie miało już jednak inny scenariusz. Djoković dominował i od początku zmagań widać było, że to raczej nie będzie ten dzień, w którym można go pokonać. Serb był pewny przy swoim serwisie, a rywala złamał przy jego drugim podaniu. To wystarczyło, aby pierwszą partię zakończyć rezultatem 6:3.

Druga partia była bardziej wyrównana i znacznie dłuższa. Panowie znów zagrali dziewięć gemów, ale rywalizowali blisko 30 minut dłużej niż w pierwszej partii. Tym razem do przełamania doszło błyskawicznie. Pierwszego gema przy serwisie Włocha Djoković wygrał… do zera.

Nieco groźniej dla Serba zrobiło się przy wyniku 3:2, ale zdołał on obronić dwa break-pointy. Na koniec meczu Djoković zaliczył drugie przełamanie.

Serb kolejny sezon zakończy więcej na miejscu pierwszym w rankingu ATP. Liderką damskiego zestawienia jest oczywiście Iga Świątek.

ATP Finals Turyn, Finał:

Jannik Sinner – Novak Djoković 3:6, 3:6