Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Duńczyk Rene Bach w tym roku na polskich torach występował w barwach Grupy Azoty Unii Tarnów. Zawodnik od kilku sezonów jest solidnym zawodnikiem 2. Ligi Żużlowej, zaś do Jaskółek przeniósł się właśnie z Lokomotivu Daugavpils. Dziś już wiemy, że Rene wraca na Łotwę.

 

– Jestem naprawdę szczęśliwy, że znów jestem w Daugavpils. Mój pobyt w Daugavpils w 2022 roku został skrócony z powodu mojej złamanej nogi, ale w krótkim czasie spędzonym z klubem naprawdę spodobało mi się ściganie dla nich. Jest to tor, na którym lubię się ścigać. Nie mogę się doczekać powrotu w 2024 roku i znów przywitania się ze wszystkimi fanami. Mam nadzieję, że tym razem będę miał pełny sezon – powiedział Duńczyk za pośrednictwem klubowych mediów społecznościowych.

Grupa Azoty Unia Tarnów, czyli były klub Rene Bacha, zaczął potężnie się wzmacniać zawodnikami z wyższych lig, przez co nie starczyło dla niego miejsca w szerokiej kadrze. Kluczowy zawodnik tarnowskich Jaskółek w tym sezonie udowodnił, że 2. Liga Żużlowych nie ma przed nim praktycznie żadnych tajemnic i o jego ponowne zakontraktowanie pokusił się były pracodawca.

Łotewska Lokomotywa jeszcze wcześniej ogłosiła przedłużenie umowy z Justinem Sedgmenem. Do Australijczyka dołącza solidny zawodnik i prawdopodobnie mocny punkt przyszłej drużyny, bowiem Rene Bach w tym sezonie wystąpił w czternastu spotkaniach, wykręcając przy tym średnią biegopunktową na poziomie 1,927.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Emil Sajfutdinow: Pokonanie Bartka w tegorocznym Grand Prix? Trudna sprawa – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Wyjątkowy dzień Tobiasza Musielaka. Czas na jego „Komplet”! (ZAPOWIEDŹ) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)