Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Petr Chlupac był przed laty nadzieją czeskiego żużla. Miniony sezon nie był jednak dla niego zbyt udany. Co prawda brał udział w cyklu SGP2, a także reprezentował swój kraj w Drużynowym Pucharze Świata we Wrocławiu, natomiast nie osiągał w nich zbyt dobrych rezultatów. Jak donosi portal speedwaya-z.cz, 21-latek ogłosił zakończenie kariery.

 

Chlupac w polskiej lidze reprezentował barwy toruńskiego Apatora w rozgrywkach U24 Ekstraligi. W ubiegłym sezonie osiągnął w nich średnią 1,705 punktu na bieg. Rok wcześniej Czech zdobywał punkty dla Kolejarza Opole, lecz poza pojedynczymi przebłyskami furory nie zrobił.

Żuzel. To on będzie zawodnikiem U24 w Krakowie? To może być jego ostatnia szansa

Żużel. Zamknie usta krytykom? Pełny nadziei junior Apatora czeka na początek sezonu

21-latek brał udział w dwóch edycjach cyklu SGP2. W 2022 roku zajął siódme miejsce, a w kolejnym sezonie był dopiero szesnasty. Chlupac reprezentował również swój kraj w Drużynowym Pucharze Świata. Zarówno w półfinale, jak i barażu, zdobył dla Czech po jednym punkcie.

Jak się okazuje, nie tylko Chlupac zniknie z żużlowych torów. Swoją karierę z powodów rodzinnych zawiesił także 16-letni Vojtech Sachl.